429630667_32938

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قوچان، جلسه شورای اداری شهرستان قوچان به یاد شهید عبدالعلی اسماعیلی با حضور سید جواد حسینی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، سید مسعود محولاتی مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام دستجردی، امام جمعه قوچان، علیرضا قامتی، فرماندار شهرستان و جمعی از معاونین مدیر کل و مسئولان دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد.

مشارکت ۹۰ درصدی در انتخابات
در این جلسه، علیرضا قامتی، فرماندار قوچان اظهار کرد: مردم این شهرستان به ندای رهبر معظم انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا لبیک گفته و یکی از پرشورترین و قانون‌مدارترین انتخابات را در کمال صحت و سلامت برگزار کردند.
وی با اشاره به اینکه از ۱۷۴ هزار و ۴۹۱ نفر جمعیت این شهرستان، حدود ۱۱۰ هزار نفر، مشارکت ۹۰ درصدی را در انتخابات به نمایش گذاشتند، گفت: در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، یک هزار و ۱۰ نفر، به رقابت با یکدیگر پرداختند که به لطف خدا، انتخابات نیز مورد تأیید قرار گرفته است.
رئیس شورای اداری قوچان یادآور شد: ۱۵۱ روستای این شهرستان دارای شورای سه‌ نفره، هشت روستا دارای شورای پنج‌ نفره و شهر قوچان دارای شورای هفت‌ نفره و شهر مرزی باجگیران دارای شورای پنج‌ نفره است.
قامتی با تأکید بر این مطلب که ابزار مشارکت حداکثری مردم با روحیه هماهنگی و تعامل، فراهم‌ شده بود، تصریح کرد: خیلی از سیاست‌های دولت در انتخابات، مورد تأیید همگان بود اما در بحث اشتغال و معیشت گلایه‌هایی وجود داشت که وظیفه مسئولان را برای خدمت‌رسانی سنگین‌تر می‌کند.
وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌های خود را تهیه کنند تا بتوان آن‌ها را پیگیری و به مرحله عمل رساند، عنوان کرد: یکی از موضوعات پیگیری شده در سال قبل، طی تعامل و همکاری‌های مدیریتی، جذب ۱۷ میلیارد تومان اعتبارات تبصره ۳۶ بود که هم‌اکنون پروژه‌های تعریف‌شده برای این اعتبارات در حال کار هستند.

عملیاتی شدن ۵۰ طرح در شهرستان قوچان
فرماندار قوچان با اشاره به این موضوع که در تدوین کتابچه عملکرد چهارساله دولت در این شهرستان، ۱۰۰ پروژه تعریف شده که تاکنون ۵۰ طرح به مرحله عملیاتی رسیده است، ابراز کرد: طی چهار سال گذشته با توجه به جمعیت ۴۰ درصدی ساکن در روستاها، ۷۰ درصد اعتبارات به این حوزه اختصاص داشت که نشان از نگاه به توسعه روستایی و قشر ضعیف جامعه دارد.
قامتی بابیان اینکه سرجمع اعتبارات امسال این شهرستان تاکنون به ۳۱ میلیارد تومان می‌رسد که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۲۶ درصدی دارد، تأکید کرد: یکی از اقدامات در حوزه اشتغال این شهرستان طی شش ماه دوم سال گذشته، ایجاد ۲۰۰ شغل در هفت واحد صنعتی و تولیدی قوچان بوده است.

کارخانه کاشی طی دو ماه آینده به رونق خواهد رسید
وی برگزاری نشست‌های صنعتی مختلف با مدیران صنعتی و دولتی را موجب رفع مشکلات کارخانه کاشی برای خروج از بحران دانست و ادامه داد: این کارخانه طی دو ماه آینده به رونق خواهد رسید و تجهیزات جدید توسط شرکت ایتالیایی در حال نصب است و مابقی کارخانه‌ها نیز در مسیر رشد قرار دارند.
فرماندار قوچان، ارتقاء فرمانداری این شهرستان به فرمانداری ویژه و افزوده شدن دو بخش جدید و سه شهر را از مطالبات مردمی دانست و بیان کرد: این موضوع در سطح استان دارای مصوبه بوده و در هیئت دولت نیز مطرح‌ شده است که امید داریم با همراهی‌ها و پیگیری‌های استانی، مردم به خواسته‌های خود در این زمینه برسند.
قامتی، یکی دیگر از خواسته‌های این شهرستان را با توجه به برگزاری نشست‌های مختلف با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان برشمرد و افزود: طی مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر، زمینی برای این منظور در نظر گرفته‌شده است که باید پیگیری‌ها برای تحقق این امر نیز صورت بگیرد.

هیچ گروه سیاسی در قوچان محدود نشده است
وی با اشاره به این مطلب که در حوزه مدیریتی، افرادی که سیاست و گفتمان دولت را قبول دارند باید مدیر شوند، گفت: باید از دیگر ظرفیت‌ها نیز استفاده شود، ضمن اینکه تاکنون برای هیچ گروه سیاسی در قوچان محدودیت ایجاد نشده است.
رئیس شورای اداری قوچان بابیان اینکه انتخاب مجدد رئیس‌جمهور برای چهار سال دیگر، بار مسئولیتی مدیران را برای تلاش شبانه‌روزی و خدمت به مردم افزایش می‌دهد، اظهار کرد: باید از همه پتانسیل‌ها استفاده‌ کرده و اجازه دهیم تا رقیبان نیز مطالب خود را برای رشد و توسعه بیان کنند که تاکنون نیز این اجازه وجود داشته است.

روابط عمومی ادارات شهرستان به‌شدت ضعیف هستند
قامتی یکی از مهم‌ترین اشکالات و ضعف‌ها را در حوزه اطلاع‌رسانی دانست و تأکید کرد: اقداماتی که تاکنون انجام‌شده و محدودیت‌ها و ضعف‌ها به‌درستی برای مردم بازگو نشده است و روابط عمومی ادارات در این شهرستان به‌شدت ضعیف هستند و باید تقویت شوند.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image