1066373

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد جواد یزدانی رییس شبکه بهداشت و درمان کاشمر در جسله شورای سلامت و امنیت غذایی گفت:  پروژه شیمی درمانی و مرکز غربالگری سرطان با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی بعد از ماه مبارک به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته جز سالهای درخشان حوزه سلامت در کشور و به خصوص در این شهر بود، اظهار کرد: سال ۹۵ جزء سالهایی بود که شاخص های بهداشتی شهرستان از ارتقاء بسیار بالایی برخوردار بود به طوری که مهمترین شاخص که مرگ و میر کودکان است به ۵.۲ نفر در هزار رسیده بود.
یزدانی با بیان اینکه این آمار در سالهای گذشته حدود ۱۰ در هزار نفر بود و این کاهش ناشی از تلاش کادر بهداشت و درمان، پزشکان و پرستاران بوده است، بیان کرد: در سال گذشته مجموعه متخصصین شهرستان به حدود ۶۰ متخصص رسید.
یزدانی با اشاره به اینکه در جراحی مغز و اعصاب از حرکت قابل توجهی برخوردار بود به طوری که تا کنون حدود ۲۰۰ عمل جراحی در این حوزه انجام شده است، به پروژه های عمرانی وسیعی که در سطح شهرستان در حال انجام است اشاره کرد و گفت: سه پروژه مهم حوزه درمان شهرستان تا هفته دولت امسال به بهره برداری خواهید رسید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: تا هفته دولت دو پروژه کلینیک ویژه در مساحت ۱۴۰۰ متر مربع که به عنوان بهترین کلینیک ویژه در شهرهای استان خراسان مطرح است و بلوک زایمانی با دو هزار متر مربع با ۳۵ اتاق خصوصی به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت اکنون ۱۶ پروژه در حال انجام است که ۸ پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید، بیان کرد: طی چند روز آینده اولین مرکز دیالیز بخش خصوصی آماده پذیریش بیماران دیالیزی خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر با اشاره به اینکه برای ارائه خدمات بهتر به مردم کارهای بسیاری در شهرستان انجام شده است، افزود: در سال گذشته بیش از ۸۵۰۰ عمل جراحی در شهرستان انجام شد که رکورد بیشترین عمل جراحی در طی سالهای گذشته را به دست آوردیم.
وی با بیان اینکه در خصوص نصب ام آر ای و سی تی اسکن جدید در دست اقدام هست و به زودی خبرهای خوشی را در حوزه سلامت و بهداشت اعلام خواهیم کرد، گفت: حتی یک حادثه منجر به فوت در ایام تعطیلات نوروز امسال نداشیتم.
یزدانی با اعلام اینکه در سال گذشته شبکه بهداشت و درمان کاشمر به عنوان شبکه برگزیده در استان انتخاب گردید، افزود: مرکز بهداشت و درمان شهرستان به عنوان مرکز بهداشت نمونه استان و مرکز آموزش بهورزی شهرستان به عنوان مرکز نمونه بهداشتی کل کشور معرفی شد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image