ContentImages_167358

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رشیدیان گفت: مهربانی نسبت به ایتام، بزرگ‌ترین خواسته‌ی خداوند از ماست، کودکان شیرخوارگاه امانت‌های امام رضا (ع) نزد ما هستند، که خانواده‌هایشان به دلایل مختلف نتوانسته‌اند از آنها نگهداری کنند.
رشیدیان خاطرنشان کرد: خانواده‌های بی بضاعت، فرزندان خود را به این مراکز می‌سپرند که رنگ مهربانی امام رضا (ع) را دارد و خیران نیز به خاطر امانتداری، همان طور که در گذشته کمک‌های  بسیار خوبی به این مجموعه ها داشته اند در آینده نیز به مساعدت و همراهی خود ادامه می‌دهند.
وی ادامه داد: یکی از برکات مشهد مقدس وجود خیران و نیکوکارانی است که در انجام امور خیریه و کارهای عام المنفعه از یکدیگر  سبقت‌ می گیرند.
استاندار خراسان رضوی در مورد شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه‌ی تروریستی تهران گفت: محل اقدام تروریستی نشان می‌دهد که آنها مراکز ولایت و مردم‌ سالاری نظام را هدف گرفته‌اند.
رشیدیان با بیان این که حادثه ی تروریستی تهران تلنگری بود که قدر امنیت را بیشتر بدانیم و قدردان عزیزانی باشیم که در نقاط مختلف دنیا جان‌فشانی می‌کنند، تصریح کرد: مردم‌ سالاری بر مبنای ولایت فقیه، محور نظام اسلامی است و تروریست‌ها با این موضوع مشکل دارند.

وقف در راه خدا آن را جاودان میکند
حجت ‌الاسلام حسینی خراسانی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: حالت روزه از نورانی‌ترین حالات انسان است و اگر قرین با کار خیر و روحیه‌ی خیراندیشی شود توفیقی مضاعف است.
وی با بیان این که شرط منحصر به فرد مانایی و ماندگاری اعمال هر شخص این است که برای خدا باشد، افزود: وقف مال در راه خدا، آن مال را جاودان می‌سازد.

وظیفه مسئولین دولتی کمک به خیرین است
دبیر شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی گفت: خیر فردی است که نیاز جامعه را احساس کرده و بخشی از وقت و زندگی‌اش را برای رفع نیاز جامعه صرف می‌کند، که در راستای انجام مسؤولیت اجتماعی است.
وی مسکن، درمان و توانمندسازی معتادان، کاهش آسیب‌ها، زندگی معلولین و فرزندان بی‌سرپرست و نیز سفرهای زیارتی مددجویان را از جمله زمینه‌های کمک خیرین برشمرد و گفت: از ۱۵۰ پرسنل این مرکز ۸۰ نفر کارکنان بخش غیر دولتی هستند که حقوق و مزایای آنها توسط خیرین پرداخت می‌شود.
حمیدرضا پوریوسف با یادآوری اینکه خراسان رضوی از وجود خیرین استانی خوبی برخوردار و محسوب می‌شود، گفت: این وظیفه‌ مسئولین دولتی است که با شناسایی نیازهای جامعه، کمک‌های خیرین را به سمت و سوی اهداف نظام سوق دهند.
وی ادامه داد: در زندگی پیچیده و پرشتاب امروزه حیطه‌های فعالیت داوطلبانه‌ی اجتماعی بسیار گسترده و متنوع شده و خیرین باید با این حیطه‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنند.
پور یوسف اظهار داشت: حاشیه‌نشینی، آسیب‌های اجتماعی، اشتغال و پیشگیری از زمینه‌های جدیدی است که باید بیشتر مورد توجه خیرین قرار گیرد.
در شیرخوارگاه علی اصغر مشهد به طور میانگین ۲۰۰ نوزاد و کودک یک روزه تا ۶ ساله نگهداری می‌شوند که این مرکز شامل بخش قرنطینه‌ی نوزادان، مراقبت‌های پزشکی و پرستاری، مهد کودک، خانه‌های فرزندان سه تا ۶ سال دختر و پسر، دبیرخانه کمیته‌ی فرزندخواندگی، بخش‌های خدماتی و بهداشتی می‌باشد.

کد خبرنگار:۹۶۰۲۲۰۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image