99999

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران شهرستان قوچان درباره رسیدگی به شکایات در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: قانون انتخابات مشخص بوده و مراحل اجرا، نظارت، بازپرسی، شکایات و رسیدگی به شکایات طبق قانون مشخص ‌شده است.
وی با بیان اینکه در تمام استان، مراحل تأیید انتخابات شوراها به انجام رسیده است، افزود: در مشهد نیز انتخابات شورای اسلامی شهر به تائید هیئت اجرایی رسیده است و هیئت نظارت شهرستان، طبق قانون در مهلت مقرر، نظر خود مبنی بر تایید یا رد انتخابات را اعلام نکرده و لذا به شکل طبیعی، انتخابات از سوی هیئت نظارت شهرستان فرض بر تایید می باشد.

باز شماری ۱۰ درصد از صندوق های رأی
حسینی افزود: هیئت نظارت استان، تقاضای بازشماری ۱۰ درصد صندوق ها را دارد که در حال توافق برای بازشماری آراء به شکل پلکانی در مشهد هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: بازشماری ۱۰ درصد صندوق ها در سه مرحله انجام خواهد شد منوط براینکه چنانچه در مرحله اول یک سوم این ۱۰ درصد، بازشماری شد و مشکلی وجود نداشت، ادامه بازشماری متوقف و تایید انتخابات از سوی هیئت نظارت استان به انجام برسد و در صورت وجود مشکل، یک سوم بعدی این ۱۰ درصد ادامه یابد.
حسینی تصریح کرد: انجام این امر منوط به ابراز نظر قطعی هیئت نظارت شهرستان مشهد می باشد که هنوز محقق نشده است.
وی افزود: گرچه ما معتقدیم اعتراض و شکایت مستدلی واصل نشده است که بر آن اساس، بازشماری صورت گیرد و با توجه به تفاوت بسیار بالای آرای منتخبین و نیز بازشماری اولیه ۳۰ صندوق، باید گفت اگر تمامی صندوق های رأی مشهد هم شمارش شود هیچ تغییری در نتیجه انتخابات حاصل نخواهد شد.
معاون استاندار خراسان رضوی در زمینهٔ تقسیمات کشوری نیز گفت: فرمانداری قوچان، قابلیت ارتقا به فرمانداری ویژه و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان، ظرفیت ارتقا به دانشگاه علوم پزشکی را دارد که در این زمینه پیگیری‌ ها انجام خواهد شد.

برقراری امنیت کامل در مرزها
وی با تاکید بر وجود برقراری امنیت کامل در ۸۳۴ کیلومتر از مرزهای مشترک استان خراسان رضوی، گفت: امنیت مرزهای این استان حاصل تلاش های نیروهای امنیتی، مرزبانان، بسیج، سپاه، ارتش و ساکنان نقاط مرزی است.
وی با اشاره به حضور میلیونی زائران در مشهد و برقراری امنیت در این استان افزود: در استان خراسان رضوی و مشهد، به دلیل وضعیت خاص، در ایامی مانند لیالی قدر که مرکز تجمع مردم برای برگزاری مراسم مذهبی است، طرح ‌های امنیتی ویژه ‌ای طراحی می‌ شود که با آمادگی نیروهای امنیتی و شورای تأمین و کمیته‌ های مربوطه، امنیت و نظم کامل در مراسم را شاهد هستیم.

کد خبرنگار:۹۶۰۲۲۰۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image