ContentImages_167214

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: جهت جبران عقب ماندگی خراسان رضوی نسبت با میانگین کشوری به ۵۷ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
مقدوری با بیان این که دستگاه های درخور از محل این سهمیه شرایط خوبی نداشته و باید در این حوزه فعالیت جدی تری  کنند، تصریح کرد: حدود ۴۰ روز تا پایان سال مالی باقی مانده و در این مدت دستگاه ها باید تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات عمرانی باقیمانده به کار گیرند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در تبصره ۳۶ که مربوط به اوراق خزانه اسلامی است وضعیت جذب در استان پایین است.

پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال جبران ۱۰ درصد از عقب ماندگی استان
رضا جمشیدی رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: بر اساس قانون سالانه باید حداقل ۱۰ درصد از عقب ماندگی های شاخص های هر استان و شهرستان نسبت به میانگین های کشوری اصلاح شود.
وی عنوان کرد: بر مبنای نیاز اعتباری ۵۷ هزار میلیارد ریالی خراسان رضوی، امسال برای جبران ۱۰ درصد عقب ماندگی های استان پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی ادامه داد: اعتباری که در این حوزه از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای استان تعیین شده سه هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال در سال جاری می باشد.
جمشیدی یادآور شد: با اعتبار تعیین شده در صورتی که تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته باشد شش درصد از عقب ماندگی ها را در سال جاری می توان جبران کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای جبران خسارت های زلزله اخیر در اختیار استان قرار گرفته است، گفت: این اعتبار بین دستگاه های اجرایی و شهرستان هایی که آسیب دیده اند توزیع می گردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی بیان کرد: ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبارات مربوط به ‘ ۰.۲۷ ‘درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده نیز تعیین تکلیف شد که ۲۰ درصد از این اعتبار به حوزه جوانان اختصاص می یابد.
جمشیدی خاطر نشان کرد: از ۸۰ درصد مابقی اعتبار یاد شده ۱۵ درصد به پروژه های ورزش دانش آموزی، ۶۵ درصد جهت ورزش همگانی و پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد و طرح هایی که تا پایان سال مالی ۹۶ به بهره برداری می رسد، تخصیص داده شد.

کد خبرنگار:۹۶۰۲۲۰۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image