1211

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری مشهد، محمد نوروزیان معاون استاندار و فرماندار مشهد در شورای پشتیبانی سواد آموزی گفت: تمام بدبختی و گرفتاری های دنیا که جهان اسلام را امروزه دچار مصیبت و مشکل کرده از قبیل: کشتار، داعش و گروههای تکفیری بر دو پایه اساسی فقر و جهل می باشد و لزوما یکی از پایه های جهل بیسوادی است.
معاون استاندار و فرماندار مشهد ضمن اشاره به مشکلات ناشی از کار جزیره ای و پراکنده کاری دستگاههای اجرایی اظهارداشت: مسئولیت مبارزه با بیسوادی تنها متوجه نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش نیست و همه مسئولیم، لذا تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان بایستی با وجود سلایق و افکار متفاوت با خرد جمعی و همفکری هم پوشانی کرده تا از منابع محدود حداکثر استفاده را کنند.
وی خاطر نشان کرد: باید جرم انگاری در خصوص والدینی که در مناطق روستایی با نگاه سود جویی مانع از با سواد شدن فرزندان خود می شوند، داشته باشیمم و این موضوع باید به صورت لایحه و طرح در مجلس به تصویب برسد و جرم تلقی شود.
محمد رحیم نوروزیان در پایان یادآور شد: مشهد مقدس قبله دلها در عالم است، به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام وکلانشهری مذهبی باید در همه زمینه هاا الگو باشد.

کد خبرنگار:۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image