422123421_37463

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان قوچان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در خصوص سند ۲۰۳۰ یونسکو اظهار کرد: بنده ازجمله افرادی بودم که در تبیین سند ۲۰۳۰ نقش داشتم و به همراه آقایان دکتر فانی و فیاض به عنوان هیئت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی بودیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه جوهره کلام مقام معظم رهبری این بود که سند ۲۰۳۰ نمی‌تواند مبنای تعلیم و تربیت کشور باشد، تاکید کرد: اساساً فرمایش مقام معظم رهبری درست است زیرا اسناد جهانی، اسناد دینی نیستند.
حسینی با بیان اینکه این سند بیانیه بود، تصریح کرد: هر ۱۵ سال یک‌بار، جهانیان جمع می‌شوند و بیانیه‌ای می‌دهند، در این بیانیه‌ می گویند که در ۱۵ سال آینده، بزرگ‌ترین مشکلات آموزش‌وپرورش این موارد هستند؛ سعی کنید در این مسیر حرکت کنید.

سند ۲۰۳۰ بد ترجمه شده است
وی ادامه داد: در اولین بند این بیانیه آمده است که کشورها سعی کنند سهم اعتبارات آموزش‌وپرورش را از اعتبارات ملی به حداقل ۲۰ درصد افزایش دهند و مواردی را نیز در خصوص آموزش جنسی و عدالت جنسی دارد که اصولاً بد ترجمه‌ شده است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: اتفاقاً آموزش جنسی و عدالت جنسی پنلی بود که من در آن شرکت داشتم و بحث بر این بود که دنیای مجازی به دلیل اینکه جغرافیای زندگی مردم را برهم زده، بچه‌ها نیز گاهی هرزه‌نگاری جنسی را از فیلم‌ها می‌بینند و آسیب می‌بینند؛ آنجا برخی از صاحب‌نظران دیدگاهشان این بود که آموزش‌های توانمندسازی جنسی به بچه‌ها داده شود تا در مقابل این چالش‌های جنسی آسیب نبینند.
حسینی با بیان اینکه در خصوص عدالت جنسیتی سه موضوع در سند ۲۰۳۰ مطرح شده بود، تصریح کرد: اولا از آنجایی که در کتاب‌های درسی، عدالت جنسی رعایت نمی‌شود، باید محتوای کتاب درسی طوری چیدمان شود که به زنان آسیب نرسد، دوم اینکه باید به همه افراد، هم زن وهم مرد، امکانات آموزشی داده شود و سوم اینکه چرا تمامی شغل‌های کلیدی در اختیاران مردان قرار بگیرد لذا بخشی از عدالت جنسیتی این بود که به زنان توانمند نیز مشاغل کلیدی داده شود.

سند ۲۰۳۰ چیزی نبوده که ما امضا کنیم تا مملکت غیردینی شود
وی عنوان کرد: اما این سند اصلاً نمی‌تواند مبنای عمل ما باشد؛ مقام معظم رهبری فرمایششان این است که ما مکتب مترقی اسلام داریم که اتفاقاً این مکتب تمام آموزه‌های دینی‌اش در اسناد تحول بنیادین است و ما باید تمام آموزه‌های دینی‌مان را از سند بنیادین بگیریم؛ چشم و تمام و بحث دیگری نمی‌کنیم.
حسینی ادامه داد: چون سند ۲۰۳۰ یک سند غیردینی و آموزه‌های ما دینی است، به این دلیل این سند اجرایی نمی شود اما اینکه در این سند چیزهایی بوده که ما امضا کرده‌ایم تا مملکت را غیردینی کنیم اصلاً چنین چیزی نبوده است و اصلاً امضائی نبوده است.
وی در پایان گفت: باوجود اینکه بیانیه حق تفحص نمی‌خواهد اما من آنجا به خط خودم نوشتم که ما این آموزه‌های بیانیه را هر جا که با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در آموزش‌وپرورش و سند تحول بنیادین و قانون اساسی، مطابقت نداشته باشد، به دیوار می زنیم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image