دکتر حسینی مراکش

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دکتر سید جواد حسینی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان‌ رضوی، روز جمعه ۱۹ خرداد ماه، درحاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد در غرفه نشست‌های تخصصی پایتخت فرهنگی جهان اسلام در خصوص ارائه گزارش سفر هیئت اعزامی به مقر آیسسکو در مراکش گفت: این سفر توافقات بسیاری را به دنبال داشت و پیشنهاد دادیم تا به منظور تبادل تجربیات کشورهای برگزار کننده پایتخت های فرهنگی، یک نشست مشترک با حضور این کشورها در مشهد مقدس برگزار شود.
حسینی افزود :در زمان حضور هیئت ایرانی در محل آیسسکو در مراکش، مدیران آیسسکو بر روی دو موضوع، بسیار تاکید داشتند یکی اینکه می گفتند سطح برنامه‌های اعلام شده از مشهد  فراتر از انتظاری است که ما برای پایتخت فرهنگی جهان اسلام ترسیم کرده ایم  و دیگر اینکه تا به امروز پایتخت فرهنگی  نداشتیم که این سطح و حجم از برنامه را ارائه کرده باشد.

تشکیل بانک اطلاعاتی از تجارب و فعالیت های پایتخت های فرهنگی جهان اسلام
رئیس تیم اعزامی به مراکش همچنین گفت: در طول این سفر با تانجی بنگ، دبیرکل آیسسکو و ۸ نفر از مدیران کل آیسسکو در بخش آموزش، فرهنگ، ارتباطات، تحقیقات و پژوهش و … نشست هایی صورت گرفت و گزارشی از ۱۷۰ رخداد و برنامه که برای مشهد ۲۰۱۷ تدارک دیده شده است، ارائه و پیشنهاد شد تا این تجربیات و تجربیات کشورهای قبلی، در یک بانک اطلاعاتی از سوی آیسسکو جمع آوری شود تا کشورهای دیگر بتوانند از آن تجربیات استفاده لازم را ببرند.
حسینی افزود: برنامه ریزی کرده بودیم تا در این سفر ابتدا گزارش فعالیت های تدارک دیده شده برای  مشهد ۲۰۱۷  به مسئولان آیسسکو داده شود و سپس آشنایی با ظرفیت های آیسسکو و بهره گیری از آن در مشهد ۲۰۱۷ صورت گیرد.

برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای هنرمندان جهان اسلام
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان‌ رضوی ادامه داد: همچنین در این جلسه مطرح شد تا با توجه به آثار و فعالیت های بسیار زیاد هنرمندان جهان اسلام، نمایشگاهی از دستاوردهایی که توسط هنرمندان، پژوهشگران و دانشمندان جهان اسلام انجام گرفته است، تشکیل شود و پیشنهاد دادیم تا این مهم در مشهد مقدس محقق شود و بتوانیم از توانمندی و ظرفیت مشهد ۲۰۱۷ در این زمینه نیز بهره لازم را ببریم.

برگزاری دوره های آموزشی مختلف با استفاده از ظرفیت آیسسکو و پایتخت های فرهنگی جهان اسلام
معاون استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین مقرر شد تا دوره‌های آموزشی با استفاده  از ظرفیت‌ کشورهای اسلامی و آیسسکو برگزار شود و در بحث  شبکه سازی جهان اسلام در دنیای حقیقی و مجازی، توسط آیسسکو، حضور شبکه دانشگاهی ایران به ویژه دانشگاه فردوسی، در تبادلات فرهنگی و تحقیقات و پژوهش‌های جهان اسلام، بهره برداری لازم صورت گیرد.
حسینی اضافه کرد: پیشنهاد دادیم تا دبیرکل آیسسکو سفری به مشهد مقدس داشته باشد و مجمع عمومی آیسسکو در این شهر مقدس برگزار شود.
وی همچنین در گفتگوی اختصاصی با ایران نیوز آنلاین گفت: در این سفر به اهداف و  برنامه های طرح  ریزی شده دست یافتیم و امیدواریم تا بتوانیم با معرفی خوب ظرفیت های بسیار بالای مشهد مقدس و ارائه آن به آیسسکو، زمینه ی حضور پایتخت فرهنگی جهان اسلام در دیگر شهرهای استان را در سال های آتی فراهم سازیم.

کد خبرنگار :۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image