photo_۲۰۱۷-۰۶-۰۹_۱۴-۴۰-۰۱

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: امروز هم جریان‌های سیاسی قدرت طلبی وجود دارند که تمام هستی انقلاب و اسلام را به حراج می‌گذارند تا خودشان قدرت را به دست گرفته و از رقیب عبور کنند، حتی از جریان منافقین که ناپاک‌ترین جریان‌های تاریخ این کشور است، دفاع می‌کنند.
خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به آیه ۵۰ سوره مبارکه “کهف” گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید: وقتی که ملائکه در برابر آدم سجده کردند و شیطان از این امر و فرمان الهی تمرد ورزید، نتیجه تمرد از فرمان حق، فسق و خروج از امر پروردگار شد.
ویبا بیان اینکه فسق به معنای خروج از اطاعت خداوند است و به هر جریان ضد ارزشی، فاسق گفته می شود، تصریح کرد: وقتی انسان‌هایی که در یک کشور هستند از حاکمیت آن کشور خارج می‌شوند و اندیشه، روش و عملیاتشان برخلاف جریان حاکم است، فاسق هستند اما اگر از فردی عمل ناهنجاری سر می‌زند به صورت مطلق فاسق نیست، همچنین هر گناهکاری فاسق نیست.
آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه شیطان از حاکمیت خارج شد، گفت: هر گناهی فسق نیست و براین اساس، انسانی که برحسب یک لغزش ناشی از غریزه، گناهی را مرتکب می شود به این معنی نیست که وی از حاکمیت خداوند خارج شده است.
امام جمعه مشهد با اشاره به داستان صلح امام حسن مجتبی(ع) گفت: در آن روز عده‌ای قدرت طلب می‌گفتند قرآن، بهانه است، همچنین به این بهانه که قرار بر جهانی شدن جریان انقلابی، اسلامی است، اصل را قدرت می دانستند و می گفتند که باید آن را در دست بگیریم.
وی با بیان اینکه منافقان، جنایات زیادی که در کشور بی سابقه بوده، از جمله قتل عام مریضان بیمارستان در عملیات مرصاد را انجام دادند، تصریح کرد: امروز کسانی که مدعی مدیریت نظام هستند، مدافع جلاد شده اند و از منافق دفاع می کنند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به عملیات تروریستی اخیر عنوان کرد: این حادثه یک مدال برجسته به نام شهید تیموری داشت؛ برادر رضا تیموری که ۳۰ سال قبل در عملیات مرصاد علیه منافقین به شهادت رسید، در حادثه اخیر، با مقاومت مقابل داعش، ۱۰ گلوله خورد اما در مجلس را بست و اجازه نداد به فضای مجلس راه پیدا کنند.
امام جمعه مشهد، در پایان اظهار کرد: هیچ جریان سیاسی نجس‌تر از منافقان نیست، این ها روی جنایات پهلوی را سفید کردند، حال امروز یک جریان سیاسی از یک جلاد حمایت می‌کند و سبب می‌شود که رهبری معترض شود و بگوید که جای جلاد و شهید را عوض نکنید.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۷۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image