IMG_1565

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام والمسلمین رضوی نسب استاد حوزه و دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس گفت: اگر حضور مردم در نماز عبادی سیاسی جمعه پرشور و چشم گیر نباشد، دشمنان اسلام از آن به دوری مردم از انقلاب و اسلام تعبیر خواهند کرد اما اگر این حضور پرشور و پر تعداد باشد مایه سر افکندگی دشمنان اسلام خواهد شد و کمر منافقین را میشکند.
وی افزود: نماز جمعه واجب تاخیری است، یعنی مسلمان بین نماز ظهر و جمعه اختیار دارند اما اکثر مراجع عظام تقلید به نماز جمعه تاکید کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین رضوی نسب با اشاره به نیمه ماه مبارک رمضان و تولدت حضرت امام حسن مجتبی(ع) خاطر نشان کرد: آن حضرت از پدری به نام علی ابن ابوطالب و مادری به نام فاطمه زهرا(س) در شب نیمه ماه مبارک رمضان متولد شده اند.
وی با اشاره به اهمیت عقیقه ادامه داد: بعد از تولد ایشان دو گوسفند را عقیقه کرده اند که برای شیعیان نشان دهنده ضرورت این عمل خدا پسندانه برای فرزند تازه متولد شده بسیار مهم و سلامت کودک را تضمین می نماید.
این استاد حوزه و دانشگاه به مهمان نوازی امام حسن مجتبی اشاره و عنوان کرد: حضرت حسن بن علی بسیار مهمان نواز بودند، به طوری که مهمانی وارد شهر مدینه میشد، مردم آدرس منزل ایشان را میدانند.
استاد حوزه و دانشگاه در تشریح حدیث “هرآنچه برای خود میپسندی” از حضرت علی (ع) خاطر نشان کرد: یعنی اگر مدیری خود را در جایگاه ارباب رجوع قرار دهد مشکلات اداری حل خواهد شد.
وی با توجه به ادامه حدیث “هر آنچه برای خود نمیپسندی” اضافه کرد: معنی این حدیث یعنی در هنگام نگاه حرام به ناموس دیگران وی را ناموس خویش بداند و خود را در مقام غریبه قرارداده در این صورت گناه نگاه به نامحرم نیز حل خواهد شد.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین رضوی نسب،استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مقام عبودیت گفت: عبادت عابدین در این نیست که در غار با سوفی گری به عبادت خدا مشغول باشیم، در کوچه و بازار هم میشود خدا را عبادت کرد مشروط به آنکه چشم و گوش خود را از گناه حفظ کنیم.

کد خبرنگار:۹۶۰۱۱۷۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image