7a3e6607-817b-459a-ac8d-8fb2023912e0

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی در این جلسه گفت: شورای راهبردی برای مسائل دهه کرامت با همکاری نهادهایی مانند آستان قدس رضوی، استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی فرهنگی امام رضا (ع)، تشکیل شده و ۱۰ راهبرد را در این راستا در نظر گرفته‌اند،  که منشور هفت گانه ابلاغی توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  نیز جزء راهبردهای آن است.

واحدی گفت: اگر تا آستانه دهه کرامت از سوی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، پژوهش جاده ولایت به تایید نهایی برسد، رونمایی از جاده ولایت در دستور کار ستاد قرار خواهد گرفت.

وی افزود: مشارکت دهی مردم، تکریم نیازمندان و ایتام، آموزش سبک زندگی به شهروندان و زائران، ترویج ماحصل کلام اهل بیت میان زائران، فرهنگ سازی ازدواج آسان، طراحی رشته‌ها و دوره‌های آموزشی رضوی، موقعیت استراتژیک مشهد الرضا در نقشه کشور از جمله راهبردهای در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، تصریح کرد: وظیفه شورای هماهنگی تدارک برنامه‌های داخل استان است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آستان قدس رضوی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد بین المللی فرهنگی امام رضا(ع) برنامه های دهه کرامت را در ۳۰ استان سطح کشور و ۷۷ کشور دنیا مدیریت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) نخستین روز از دهه کرامت مراسم گلباران از میدان شهدای مشهد به مقصد حرم مطهر ثامن الحجج(ع) صورت می پذیرد، افزود: مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) امسال در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

واحدی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: امسال شرایط با سال گذشته متفاوت است و تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید نهایت تلاش مضاعف خود را در برنامه‌های اجرایی و عملیاتی متناسب با پایتخت فرهنگی جهان اسلام تدارک ببینند.

وی بر لزوم حضور پرشور مردم در چنین مناسبت های خجسته ای تاکید کرد و گفت: این حضور بیانگر  غنای فرهنگی و معنوی برنامه خواهد بود و هیئت های مذهبی سطح استان و اصناف به عنوان دو قطب تاثیرگذار در جلب تحقق مشارکت های مردمی هستند.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم فعال شدن ستاد اجرایی اختتامیه اشاره کرد و گفت: مدیریت این کار را بنیاد بین المللی امام رضا(ع) رهبری کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر دستگاهی در سطح استان پروژه ای اعم از زیر بنایی یا روبنایی آماده افتتاح دارد به دبیرخانه ستاد جهت قرار گرفتن در برنامه های دهه کرامت اعلام نماید.

آذین شدن شهر به چراغانی و تبلیغات محیطی با رویکرد جشن و سرور، پیگیری صدا و سیما برای افتتاح رادیو زیارت، فعال شدن ستادهای شهرستانی با نظارت فرمانداران ، توجه و تمرکز خاص بر روی قدمگاه های حضرت امام رضا(ع)، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت ارزشمند بقاع متبرکه سطح استان در ایام دهه کرامت، هدایت جشن های دهه کرامت به مناطق روستایی از دیگر مصوبات جلسه بود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image