photo_۲۰۱۷-۰۶-۰۸_۰۸-۵۵-۰۸

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، چهارشنبه شب، ۱۷ خرداد ماه در چهارمین مراسم افطاری وحدت و مقاومت که در فرهنگ سرای امت برگزار شد، اظهار کرد: حرف از وحدت زدن و اینکه دور هم بنشینیم و بگوییم ما وحدت داریم خیلی کار جالبی نیست زیرا پیش فرض ما این است که یک امت هستیم، در این راستا کاری که باید انجام دهیم این است که ببینیم ما در کجای زندگی خویش قرار داریم.

فعالیت دولت های صهیونیستی به اسم شیعه و سنی
وی با بیان اینکه دولت هایی که فقط اسمشان شیعه یا سنی است را نباید دولت شیعی و دولت سنی بدانیم، تصریح کرد: به عنوان مثال شاه مخلوع ایران ادعا داشت که شیعه است اما در واقع صهیونیست بود، برخی دولت های منطقه نیز خود را سنی می دانند در حالی که در واقع دولت های صهیونیستی هستند.
رئیس دفتر نمایندگی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران یادآور شد: خط اسلام، خط عدالت و انصاف است، ما نیز باید ادامه دهنده همین مسیر باشیم.

داعش؛ قصی القلب تر از خوارج
ابوشریف گفت: داعش که امروزه این عملیات های تروریستی را انجام می دهد همان خوارج هستند و چه بسا قصی القلب تر از خوارج هستند. راهی که آنان می روند راه خدمت به استکبار و صهیونیست ها است و هر اقدامی که تا کنون داعش انجام داده است به نفع آمریکایی ها و اسرائیلی ها و به ضرر مسلمانان بوده است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران عنوان کرد: داعش در هر کشوری که وارد شده است بیش از شیعیان، اهل سنت را کشته است و از هر منطقه ای که عبور کرده، آن را تبدیل به یک خرابه کرده است.

اختلاف افکنی بین مسلمانان؛ پروژه صهیونیست ها
وی با بیان اینکه پروژه ای که صهیونیست ها سال ها در حال پیگیری آن هستند، اختلاف افکنی بین مسلمانان است، ادامه داد: مسلمانان باید بیدار باشند؛ اختلاف افکنی فقط محدود به موارد قومی و مذهبی از جمله اختلاف بین شیعه و سنی نیست، به عنوان مثال آن ها اکنون مشغول اختلاف افکنی بین دولت سعودی و قطر هستند و با این کار درواقع بین شیعه و سنی اختلاف افکنی  می کنند.

ایجاد درگیری به منظور تجزیه و کاهش قدرت کشورهای اسلامی
رئیس دفتر نمایندگی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه پروژه صهیونیست ها در منطقه این است که مسلمانان با هم درگیر شوند تا توانشان کاهش پیدا کند، افزود: آن ها همچنین به دنبال تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی هستند تا قدرت مسلمین را کاهش دهند.

طوری نباشد که کنار هم بنشینیم اما دل هایمان نسبت به هم بدبین باشد
ابوشریف با بیان اینکه ما باید پروژه وحدت را صادقانه و عملی پیش ببریم و طوری نباشد که کنار هم بنشینیم اما قلب ها و دل هایمان نسبت به هم بدبین باشد، خاطر نشان کرد: چنین پروژه ای به پیروزی خط مقاومت در منطقه کمک خواهد کرد.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در پاسخ به این سئوال که اسرائیل یک رژیم غاصب است چرا حماس مرزهای ۱۹۶۷ را پذیرفت؟ اذعان کرد: اگر خوشبینانه بنگریم، میثاق اخیر حماس در چهارچوب اصول همیشگی اش بود. در این میثاق بیان شده بود فلسطین، همه فلسطین است و حاضر نیستیم حتی از یک وجب فلسطین کوتاه بیاییم.

حماس همچنان یک جریان مقاومت محکم خواهد بود
وی در پایان ابراز کرد: تحلیل خوشبینانه این است که آن جمله برای کاهش فشار بر حماس بیان شده است و تلقی ما این است که حماس همچنان یک جریان مقاومت محکم و منظم در غزه خواهد بود که همیشه آماده جنگیدن است و ذره ای از خاک فلسطین کوتاه نخواهد آمد.
گفتنی است؛ امسال چهارمین سال متوالی بود که مراسم افطاری وحدت و مقاومت برگزار شد.

کد خبرنگار و عکاس: ۹۴۰۱۱۴۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image