ContentImages_167029

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دومین جلسه باز آموزی تحقیق ویژه گزینشگران هسته گزینش استانداری در سال جاری برگزار شد.
در این جلسه محمود قربان پور، اظهار کرد: از مهم‌ترین سیاست‌های حاکم بر گزینش در نظام اداری کشور، فرمان امام خمینی(ره) به ستاد پیگیری تخلفات قضایی و اداری است.
وی افزود: از ملاک‌های مورد تأکید در این فرمان برای مقامات و کارشناسان گزینش گر، دارا بودن تعهد، صاحب اخلاق کریمه بودن و توجه به مسائل روز است، همچنین این گزینش گر می‌بایست تنگ‌نظر و تندخو نباشد و در عین‌حال در امر گزینش مسامحه و سهل‌انگاری نکند و ملاک برای گزینش را حال فعلی افراد بداند.
مدیر هسته گزینش استانداری خراسان رضوی گفت: اصل سوم قانون اساسی، سیاست‌های دولت را مقرر داشته است که از برخی از آن‌ها، اصولی برای نظام اداری، امور استخدامی و گزینش، قابل استنباط است و ازجمله این سیاست‌ها، رفع تبعیضات ناروا است؛ اعمال این بند درواقع بیان‌کننده اصل منع تبعیض است و گزینش منصفانه و بدون تبعیض از ابزارهای تحقق عدالت اجتماعی است و رعایت اصل منع تبعیض به معنای فراهم کردن زمینه بکارگیری همه نیروهای مستعد است.
قربان پور ادامه داد: در بند سوم سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری، به بهبود معیارها و روزآمدی روش‌های گزینش منابع انسانی به‌منظور جذب نیروی انسانی توانمند، متعهد، شایسته و پرهیز از تنگ‌نظری‌ها، نگرش‌های سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای، تأکید شده است.
وی بیان کرد: عملکرد صحیح نیروهای گزینش به توانمند سازی نیروی انسانی دستگاه ها و انتخاب افرادی شایسته و متعهد منجر می شود.
گفتنی است؛ در این جلسه، فیلم کوتاه آموزش تحقیق نیز به نمایش در آمد و اصول و ضوابط مربوطه شامل منبع یابی، نگارش تحقیق، اصل اختفا، روابط عمومی و … مورد بحث قرار گرفت.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image