JamNewsImage12464848

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ در پی انجام حمله تروریستی چهارشنبه، ۱۷ خردادماه ۹۶ به مجلس شورای اسلامی ایران و مرقد امام خمینی(ره)، شخصیت ها و رسانه های جهان هر کدام به سهم خود این حادثه ی تروریستی را انعکاس دادند.
براساس این گزارش، با اینکه سفارت و وزیر امور خارجه عربستان در سکوت به سر می بردند اما رسانه های عربی این حادثه را پوشش دادند.
در این راستا الریاض عربستان نوشت: مسلحان، مجلس شورای اسلامی ایران را به تیر بستند و یک نفر خود را در حرم امام خمینی(ره) منفجر کرد.
عکاظ نیز چنین نوشت: هفت کشته در دو حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره).
پایگاه اینترنتی العربیه انگلیسی نیز با تیتر «حمله ی ناگهانی مهاجمان به مجلس، تیراندازی در مقبره خمینی» این حادثه ی تروریستی را پوشش داد.
بخش فارسی العربیه نیز تیتر «حمله مسلحانه و انفجار انتحاری در محوطه حرم خمینی» را انتخاب کرد و در ادامه خبر، فیلمی از حمله به مجلس شورای اسلامی را با تیتر «تعدادی کشته و زخمی در حمله مسلحانه و انتحاری به ساختمان مجلس ایران» به اشتراک گذاشت.
این در حالی است که بخش های عربی و اردو این پایگاه اینترنتی نیز خبر این حادثه را کار کرده بودند.
از دیگر رسانه های عرب که به انعکاس این حادثه پرداختند، “الغد پرس” عراق بود که با منتشر کردن ویدئویی نوشت: هجوم بر مجلس ایران.
همچنین “العهد لبنان” در تیتر خود نوشت: انفجارهای تروریستی، پایتخت ایران را لرزاند.
“اسکای نیوز” امارات متحده عربی نیز از دیگر رسانه های عربی بود که با تیتر «حمله به مجلس ایران/ کشته، زخمی و انفجارهای انتحاری» به این حادثه پرداخت.
“القبس” کویت هم با اشاره به تعداد کشته و زخمی ها نوشت: ۱۲ کشته و ۳۹ زخمی در اثر حمله داعش به مجلس ایران و حرم امام خمینی(ره).

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۲۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image