▬

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ در پی حادثه تروریستی تهران در روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه، جمعی از مقامات کشورهای جهان با مردم و مسئولان ایران ابراز همدردی کردند.
بنابر این گزارش، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در توییتر خود، حملات تروریستی امروز تهران را به شدت محکوم کرد و گفت: ترکیه در مبارزه با تروریسم راسخ و استوار است.
همچنین بورگه برنده، وزیر امور خارجه نروژ با انتشار عکسی از خودش و جواد ظریف، در پیامی حملات تروریستی امروز تهران را محکوم کرد. وی در این پیام با قربانیان این حادثه و خانواده هایشان ابراز همدردی کرد.
ناتالی گوله، معاون رئیس کمیته روابط خارجی سنای فرانسه نیز در گفت و گو با “خبرگزاری ترند” با محکوم کردن حمله تروریستی به پارلمان و مرقد امام خمینی(ره)، اظهار کرد: تروریست ها سمبل انقلاب اسلامی و دموکراسی پارلمانی در ایران را مورد هدف قرار دادند.

در محکومیت تروریسم نباید گزینشی رفتار کرد
رئیس شورای روابط خارجی آمریکا نیز در توییتر خود با اشاره به گزینشی بودن رویکرد برخی کشورها به تروریسم، گفت: در محکومیت تروریسم نباید گزینشی رفتار کرد، همانطور که حملات اروپا محکوم شد، باید حملات تهران نیز محکوم شود.

ابراز همدردی سران کشورهای دنیا با مردم ایران
آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا در پیامی با رئیس مجلس و مردم کشور ابراز همدردی کرد.
آرمن پرس ادوارد نعلبندیان، وزیر خارجه ارمنستان نیز با ارسال پیامی حوادث تروریستی امروز تهران را محکوم کرد.
وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: سوریه حملات تروریستی را که امروز در ایران صورت گرفت، به شدت محکوم می کند.
وزارت خارجه سوریه افزود: سوریه همبستگی کامل خود را با مسئولان، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران ابراز می دارد و صادقانه ترین مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده هایی قربانیان تقدیم می دارد.
وزارت امور خارجه پاکستان هم در بیانیه ای رسمی با محکوم کردن حملات تروریستی امروز در تهران، همبستگی خود را با مردم و دولت ایران اعلام کرد.
در این بیانیه آمده است: دولت و مردم پاکستان عمیقاً به دولت و مردم ایران به ویژه خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت می گوید و برای بهبودی سریع زخمی های این حملات آرزویی سلامتی از درگاه خداوند دارد.
در ادامه واکنش های مسئولان بین المللی، ژان مارک آیرو، وزارت امور خارجه فرانسه، حملات تروریستی روز چهارشنبه در تهران را که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت و دست کم ۱۲۲ کشته بر جای گذاشت، به شدت محکوم کرد.
وزارت امور خارجه فرانسه نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ما این حملات را که پارلمان ایران و مرقد امام خمینی(ره) را هدف قرار داد، به شدت محکوم می کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: سفارت فرانسه در تهران اوضاع را رصد می کند و مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های قربانیان ابلاغ کرد.
آنجلینو الفانو، وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: ایتالیا با نگرانی، تحولات مربوط به حملات تروریستی در ایران را دنبال و با قدرت و به شدت آنچه که روی داده است را محکوم می کند.
وی افزود: ایتالیا با قربانیان تروریسم جهانی که به همه جا ضربه وارد کرده اند و ارزشی برای جان انسان ها قائل نیستند، ابراز همبستگی و نزدیکی می کند.
رئیس جمهور عراق هم حملات تروریستی  به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی(ره) را محکوم کرد.
گونزالس پونز، یکی از سیاستمداران حزب مردم اسپانیا در واکنش به حملات تروریستی تهران در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: تسلیت به مردم تهران، این حمله تنها علیه ایران نبود بلکهه علیه همه مسلمانان جهان بود، اما با هم می توانیم داعش را شکست دهیم.

وعده رئیس جمهور روسیه مبنی بر کمک در  در مبارزه با تروریسم بین المللی
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هم با ابراز مراتب تسلیت خود پس از دو حمله به مجلس شورای اسلامی ایران و حرم بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، وعده داد در مبارزه با تروریسم بینن المللی، کمک خواهد کرد.
در این بین سکوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که همه او را به واکنش های توییتری می‌شناسند و همچنین عدم صدور پیامی از سوی عربستان سعودی، قابل تامل است.

کد خبرنگار:۹۴۰۲۱۲۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image