ContentImages_166987

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارگروه اشتغال دستگاه های اجرایی و سرمایه گذاری استان برگزار شد.
در این جلسه، علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، به ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” گفت: با توجه به نیاز استان به فراهم آوردن فرصت های شغلی جدید، هدف گذاری سال جاری، علاوه بر حفظ شرایط موجود،  ایجاد بالغ بر ۱۶۰ هزار اشتغال است و اراده  مدیریت عالی استان بر حمایت از اشتغال و کارآفرینی، جدی است.
وی به سیاست های اصولی و برنامه های منسجم دولت یازدهم در این حوزه اشاره کرد و گفت: به همین منظور کمیسیون های تخصصی در حوزه های صنعت و معدن، گردشگری، کشاورزی، IC و ICT ، تشکیل شده تا طرح های اشتغال زا مانند تکاپو و کارورز را به منظور بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فرصت های شغلی دنبال کنند.
رشیدیان تاکید کرد: می بایست برنامه های اشتغال استان، به صوت اجرایی و عملیاتی و با نتایج ملموس پیگیری شود و تمامی جامعه هدف جویندگان کار را در بر گیرد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: این برنامه ها باید مبتنی بر سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و وظائف دستگاه های اجرایی، بخش های دولتی، خصوصی، عمومی و تعاونی در آن مشخص باشد.

مهم ترین مسئله در ایجاد اشتغال، هماهنگی استانی است
وی مهم ترین مسئله در حوزه ی ایجاد اشتغال را هماهنگی بین ظرفیت ها و اولویت ها در استان دانست و افزود: از این طریق فضای کسب و کار نیز بهبود می یابد.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خراسان رضوی با اشاره به تعیین سهمیه ۱.۰۵۰ میلیارد دلاری جذب سرمایه خارجی برای استان طی سال جاری، خاطر نشان کرد: در این راستا می بایست پروژه های مهم و دارای اولویت، احصا و با هماهنگی ستاد سرمایه گذاری استان معرفی شود.
رشیدیان تاکید کرد: ضرورت دارد شبکه بانکی استان نیز در راستای تامین مالی بنگاه های تولیدی و اقتصادی واجد شرایط استان، با رویکرد حمایت بیشتر از اشتغال و تولید حرکت کند.
گفتنی است؛ در این جلسه سهم هر بخش در اشتغال استان تعیین و الزامات آن مشخص شد و مقرر گردید هدف گذاری اشتغال بر اساس این برنامه دنبال و رصد شود.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image