IMG_20170606_121008

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سرهنگ علی اصغر صوفی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قوچان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه باید بتوانیم از تمام پتانسیل مردم شهرستان برای بازسازی عتبات عالیات استفاده کنیم، اظهار کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در اطلاع رسانی و پشتیبانی از برنامه های ستاد عتبات عالیات دارند.

نقش اصحاب رسانه در جمع آوری هدایای مردمی
وی با بیان این مطلب که هنوز هم بسیاری از مردم بر این باور هستند که فعالیت این ستاد مربوط به اعزام زائر به عتبات عالیات است درصورتی‌که وظیفه ستاد، جمع‌آوری نذورات و هدایای مردمی برای بازسازی اماکن مقدسه است، اذعان کرد: حضور اصحاب رسانه در ستاد بازسازی عتبات عالیات، نقش ممتاز و ویژه ای در جمع آوری هدایای مردمی دارد، همچنین با توجه به فضای مسمومی که برخی از وهابیان و زرتشتیان در فضای مجازی ایجاد می کنند، ضرورت حضور پررنگ رسانه ها دوچندان می شود.

جمع آوری ۸۷ میلیون تومان کمک های مردمی توسط ستاد بازسازی عتبات در سال گذشته
رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قوچان یادآوری کرد: در سال ۱۳۹۴، توسط مردم شهرستان قوچان، مبلغ ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان وجه نقد و ۱۲۱.۷۶ گرم طلا به ارزش ۹۳ میلیون تومان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شد.
سرهنگ صوفی با بیان اینکه در سال ۹۵ جمعا ۸۷ میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری شد، گفت: از این مقدار، مبلغ ۶۶ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان، نذورات نقدی مردم برای بازسازی عتبات عالیات بود.

صرف ۲۱ میلیون تومان از نذورات مردمی برای زائران پیاده اربعین
وی در ادامه با اشاره به اینکه مبلغ ۲۱ میلیون تومان از نذورات مردمی این شهرستان، برای زائران پیاده امام حسین(ع) هزینه شد، تصریح کرد: سال گذشته برای اولین بار، شهرستان قوچان به‌عنوان معین، در کنار موکب مشهد در کاظمین حاضر شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قوچان افزود: بسیاری از افرادی که با وجود عدم توانایی مالی با کمترین هزینه در اربعین توفیق زیارت پیدا می کنند به کمک همین نذورات و کمک های مردم است.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image