1ca4ee5e-7163-4d20-aedd-1a743d7f7c1f

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواهری در شب شعر غم های خردادی که به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، قیام پانزده خرداد و وفات حضرت خدیجه (س) و به همت انجمن ادبی شبستان در سالن‌ نشست‌های تخصصی پایتخت فرهنگی جهان اسلام در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد برگزار شد با اشاره به ابعاد شخصیت امام خمینی گفت: امروز خطر تحریف امام وجود دارد و همین موضوع باعث شد تا رهبر در سال گذشته مراسم ارتحال امام خمینی(ره)، نسبت به این جریان هشدار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین جواهری با اشاره به ویژگی های انسان کامل در قرآن کریم گفت: نخستین ویژگی انسان کامل در منظر قرآن صبر و استقامت است، یعنی انسان کامل باید صبوری بسیار زیادی داشته باشد.
وی هدایت گری را دومین مشخصه  انسان کامل خواند و ادامه داد: سومین ویژگی انسان کامل صلابت و قوت برخورد است که در عین اینکه نسبت به مومنان رحیم و با مودت باشد، باید با دشمنان با صلابت برخورد کند.
جواهری با بیان اینکه تاکید بر صورت رحمانی بدون توجه به چهره با صلابت اسلام کار دستی نیست، گفت:این ویژگی قرآنی که پیامبر و پیروانیش در عین رحمت با مومنین، نسبت به  کفار شدید بودند در امام خمینی نیز بروز و ظهور داشت که نمونه رفتار مودت گونه ایشان در وجوه خانوادگی و فردی فراوان است، به طور مثال: شدت برخوردشان با سلمان رشدی و اهانت های او به اسلام است.
وی در پایان با بیان اینکه انسان کامل پیوند محکمی با ستم ستیزی و مظلوم نوازی دارد، عنوان داشت: امام از همان ابتدا پیوند محکمی با محرومان و مستضعفان داشتند.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image