n00012145-r-b-008

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام والمسلمین مقیسه امام جمعه سبزوار ضمن تسلیت سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵خرداد گفت: مردم به رهبری امام خمینی(ره) برای اسلام و احیا ارزش های آن قیام نمودند و با رژیم طاغوت شاهنشاهی مبارزه کردند، با تحمل سختی ها و شکنجه ها سرانجام در سال پنجاه و هفت به پیروزی رسیدند.
وی افزود: امام راحل نظام سیاسی بنیان نمودند که اهدافش در وصیت نامه الهی و سیاسی ایشان آمده است، لذا بر جوانان عزیزمان لازم است که این وصیت نامه را مطالعه کنند.
خطیب جمعه سبزوار با اشاره به فضیلت دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) خاطر نشان کرد: حضرت از خداوند می خواهد تا نیتش را به عالی ترین درجه اخلاص برساند، چرا که نیت برای کسب رضایت غیر خدا شرک خفی است، پاداشی ندارد و اعمالش حبط است.
وی در تعریف ریا ادامه داد: انجام عمل به قصد خودنمایی و کسب رضایت غیر خدا می باشد و ریا شامل بخش های متفاوتی می شود، به طور مثال: رضایت خدا را با رضایت غیر خدا مخلوط کند و چون خدا بهترین شریک است همه پاداش عمل را در اختیار شریکش قرار می دهد.
وی افزود:قسم دوم این است که واجبات نماز را برای خدا و مستحباتش را برای ریا انجام دهد که این موضوع باطل است و قسم سوم این است که هم واجبات و هم مستحباتش برای ریا است، که این هم باطل است وقسم چهارم درمکان یا زمان نماز ریا کند مثلا شخص اصرار دارد در صف اول نماز بایستد.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه خاطر نشان کرد: مکتب امام خصوصیاتی دارد، نخست این که کشور براساس اسلام و زعامت ولی فقیه اداره شود، دوم اهمیت دادن به مردم و خدمت به ایشان، سومین مورد تحقق عدالت اجتماعی در قانون گذاری و اجرای قانون، این که کشور درآمد بالایی داشته باشد ولی در اختیار قشرخاصی قرار بگیرد، خلاف نظر امام ورهبری می باشد.
وی ادامه داد: حفظ فرهنگ اسلامی از مهمترین ارکان نظام اسلامی است، کشور مرتجع عربستان سعودی که در چاپ کاغذی قرآن پیشتاز است اما در مقام عمل نسبت به آیه “اشد علی الکفار و رحما بینهم” عکس و خلاف آن عمل میکند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین مقیسه،امام جمعه سبزوار گفت: در خصوص تخلفات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا گزارشاتی به بنده رسیده است وبنده آن را به قانون ارجاع می دهم تا با تخلفات برخورد کنند، رأی ها امانت مردم و خیانت به آن حق الناس است،  عمل بسیار زشتی است که با دادن پول و اقلام مصرفی رای بخرند و این تخلفات برای نظام اسلامی پذیرفتنی نیست.

کد خبرنگار:۹۶۰۱۱۷۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image