download

به گزارش ایران نیوز آنلاین،حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری امام جمعه تربت جام با اشاره به درهم ‏تنیدگى سیاست و معنویت‏ در اندیشه امام خمینی گفت: بشر برای رسیدن به ابعاد وجودی خویش، و همچنین رسیدن به رشد، تعالی و تکامل نیازمند به قانون الهی است، دین خود یک منبع علمی است و دین برای آسان سازی آمده است.
وی اظهار کرد: نگاه جهانى مکتب امام‏ نقش ولایت فقیه در مهندسى نظام اسلامى‏ را بر عهده دارد، به امام گفتند اکنون که انقلاب پیروز شده به قم رفته و حکومت را به سیاسیون بسپارید.

دین نیاز ضروری انسان است
امام جمعه تربت جام به تعریف دین از دیدگاه علامه طباطبایی(ره)پرداخت و خاطرنشان کرد: از منظر ایشان دین عبارت است از اصول علمی، سنن و قوانین عملی که برگزیدن و عمل به آنها تضمین کننده سعادت حقیقی انسان است.
وی افزود: علامه طباطبایی (ره) دین را روش ویژه ای در زندگی دنیوی می­داند که سعادت و صلاح دنیوی انسان را هماهنگ، و همواره کمال اخروی و حیات حقیقی جاودانی او را تأمین می کند.
حجت الاسلام طاهری عنوان کرد: آنچه در حیات دینی برای هر انسانی مهم است درک و شناخت راه صحیح است، چون پس از شناخت مسیر درست و صحیح است که باور در انسان مؤمن تقویت می شود.

نباید در امور شورای اسلامی شهر دخالت کنیم
خطیب جمعه تربت جام با اشاره به انتخاب شهردار تصریح کرد: نباید در امور شورای اسلامی شهر دخالت کنیم، مردم چند کارشناس انتخاب کرده اند که هر گونه خودشان تشیخص می دهند عمل کنند. تعیین تکلیف فراتر از قانون برای آنها توهین است، مذهبی کردن فضای شهر، خیانت به ساکنین آن است.
وی افزود: آرامش و امنیت مطالبه عمومی است، البته دیگران می توانند در حد پیشنهاد به آنها مدد رسانند و ما نماینده خود را در مجلس شورای اسلامی، شکست خورده تلقی نمی کردیم او اگر می خواهد دلسوزی کند باید به امور مربوط به خودش بپردازد و قانون خوب، وضع نماید و نظارت دقیق داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری با بیان اینکه بیش از شش سال است که وزارت راه مصوب کرده است نباید در کشور روستاهای بالای ۵۰خانوار جاده شان رها باشد عنوان کرد: یا باید زیرسازی شود یا آسفالت، الآن روستاهای بخش سمیع آباد و مرکزی از قبیل فیروز کوه، کشکک و در منطقه موسی آباد روستای یک پسته فاقد جاده و آب شرب هستند.
وی اضافه کرد: از روستاهای سنی نشین نام بردم از شوراب و سماقچه و روستای شیعه نشینی که بیش از جمعیتش شهید داده و آب شرب و جاده ندارد نام نمی برم.
خطیب جمعه تربت جام با گلایه از وضعیت اسفناک کارخانه های شهرستان تصریح کرد: کارخانه های سیمان،سلیس و شیشه که سهم زیادی در اقتصاد منطقه دارد،ممکن است مالک یک کارخانه اهل سنت باشد یا شیعه،فرقی نمیکند؛نماینده محترم در این بخش باید شبانه روزی کوشش کنند که مرهم زخم مردم و کارگران در آستانه تعطیلی باشد.

از ۳۵۰۰ نفر کادر آموزشی و اداری آموزش و پروش،۱۵۰۰نفر اهل سنت هستند
حجت الاسلام طاهری با اشاره به زمزمه های تفرقه آمیز بعضی از مسئولان شهرستان خاطر نشان کرد:  مسئو لان را در مرکز استان، مدیران کل انتخاب می کنند که نگاه مذهبی ندارند بلکه تلاش می کنند نیروی هماهنگ تر با خودشان را منصوب کنند، ما نیز دوست داریم به انتخاب افراد به صورت جناحی با ما مشورت می شد اما آنها کاری به حساسیت های محلی ندارند و این اشکال وجود دارد اما مذهبی کردن آن و حتی جناحی و سیاسی کردن آن گرهی را باز نمی کند.
وی افزود: از ۳۵۰۰ نفر کادر آموزشی و اداری آموزش و پرورش شهرستان، ۱۵۰۰نفر آن از اهل سنت هستند. یعنی اینجا که اختیار با دولت است بیاید و آنها را حذف کند؟! چرا حق را نمی بینید و چرا فضا را مذهبی می کنید؟! با این مباحث چه کسی ضرر خواهد کرد.
امام جمعه تربت جام با اشاره به معضلات مشترک بین شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  با مشکل افزایش آمار طلاق، کاهش ازدواج و بیکاری مواجه هستیم که باید با اتحاد و کمک یکدیگر برای رفع آن تلاش کنیم
در پایان حجت الاسلام والمسلمین جواد طاهری،امام جمعه تربت جام گفت: این سر و صداها، ریشه و عمقی ندارد به دلیل بیکاری های زیاد همه فریادمان بلند شده و بهتر است به جای اینکه بر سر هم زنیم به فکر هم افزایی باشیم.

کد خبرنگار:۹۶۰۱۱۷۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image