8e793f65-562b-41da-8f5d-03869392b9b9

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم اندیشی مدیران رسانه ای و معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، گفت: اگر می گوییم تایپیست و ویزیتور را نباید به عضویت خانه مطبوعات درآوریم، به دلیل ثبات و برنامه ریزی و مدون و هم شکل شدن خانه مطبوعات است نه اینکه زحمات و تلاش ها و جایگاه سایر دست اندرکاران در رسانه را نبنیم و قدردان نباشیم.
وی ابراز کرد: توصیه من این است که فقط خبرنگاران و روزنامه نگاران در خانه مطبوعات عضو باشند، زیرا با این مهم به سمت تخصصی شدن پیش می رویم و برای سایر دست اندرکاران باید حوزه های دیگری در نظر گرفته شود.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اتفاق هویت بخشی به سایت های خبری، یادآور شد: در سال ۸۸ پایگاه های خبری و خبرگزاری ها ساماندهی شدند، اما در مورد کانال ها خلاء قانونی وجود دارد و در واقع کانال ها رسانه های خبری محسوب نمی شوند، بلکه رسانه های اجتماعی هستند.
وی با یادآوری گفت وگوهایی در بحث شکایت از مطبوعات اذعان داشت: طی پیگیری هایی با قوه قضائیه مبنی بر این که قبل از قضایی شدن شکایت هایی که از مطبوعات صورت می گیرد، در یک شورای حل اختلاف مختص مطبوعات به آنها رسیدگی شود.
حسین انتظامی پیرامون “سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات” تاکید کرد: هر شهروندی می تواند از دستگاه های حکومتی و غیر حکومتی هر سندی غیر از اسناد محرمانه را بگیرد، در واقع دستگاه مربوطه موظف است که سند را به متقاضی ارائه کند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: متاسفانه تا کنون فقط حدود ۱۴ نهاد در این سامانه عضو شده اند، لذا باید کمک کرد که فرهنگ عضویت در سامانه انتشار میسر شود و شرکت نهادهای دیگر را نیز شاهد باشیم زیرا این سامانه بهترین روش نظارت بر دستگاه ها و نهادها است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۳
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image