431728129_107321

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل ازخبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدعلی دستجردی رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان در مراسم گرامیداشت ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: انقلاب‌های فراوانی در طول چند دهه گذشته در دنیا اتفاق افتاد به‌ویژه در میان مسلمانان و شیعیان انجام‌شده بود که انقلاب اسلامی ایران به زعامت امام راحل همه این انقلاب‌ها را جمع کرد.
وی با تأکید بر اینکه در این مسیر حرکت امام خمینی(ره) افراد زیادی عبور کرده بودند، تصریح کرد: امام(ره) ثمره همه حرکت‌های انجام‌شده در دهه‌های قبل را همچون مشروطه به جامعه نشان دادند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با یادآوری این مطلب که کنار هم قرار دادن مادیات و معنویات در زندگی می‌تواند حرکت عظیمی در انسان به نام عزت مداری ایجاد کند، تأکید کرد: ذات اقدس الهی انسان را خلق کرد تا در جامعه عزت داشته باشد و امام حسین(ع) «هیهات من ذله» را به‌عنوان شعار اصلی خود مطرح کردند که مبنای تقوا، اسلام، دین و مبارزه با ذلت است.
دستجردی بابیان اینکه خداوند وعده همراهی محسنین و نیکوکاران را داده و پس از ائمه معصومین علیهم‌السلام به جزء امام راحل کسی نتوانسته این وعده الهی را جامعه عمل بپوشاند، گفت: توجه به مسائل الهی و تکیه به مردم دو نکته اساسی دکترین امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی ایران بود که نتیجه و عصاره آن‌ها حکومت ولایت‌فقیه است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب‌هایی در دنیا برای نجات بشر ایجاد شد اما چون نه رضای الهی و نه نجات امت در آن وجود نداشت به ثمر ننشست، ادامه داد: ایران روزی در این جهان به‌عنوان کشتی جنگی ابر قدرت‌ها مطرح بود که کشورهای قدرتمند هر جا می‌خواستند خود را به نتیجه برسانند، از ایران مایه می‌گذاشتند اما امام خمینی(ره) پای به میدان گذاشت و افکار و خواسته های آن‌ها را در هم پیچید.

امام خمینی(ره) جهالت مدرن را به معرفت و بصیرت تبدیل کردند
امام‌جمعه قوچان با تأکید بر این موضوع که بنا نیست زیر سلطه شیطان قرار داشته باشیم، خاطرنشان کرد: وقتی جهاد الهی باشد، هدایت رخ می‌دهد و این آیه مصداق پیدا می‌کند که “ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم”  با معنی و مضمون: اگر خدا را نصرت بدهید خدا شما را نصرت می‌دهد و قدم‌های شمارا استوار می‌کند.
دستجردی بابیان اینکه همان جهالت در زمان رسول گرامی اسلام(ص) در ایران اسلامی به‌صورت مدرن وجود داشت و امام خمینی(ره) این جهالت را به معرفت و بصیرت تبدیل کردند، ابراز داشت: انقلاب اسلامی امروز موجب شده است که رؤسای جمهور آمریکا جهت رای آوری در انتخابات یک‌سوم حرف‌های خود را درباره ایران می‌زنند.
وی با عنوان این مطلب که اگر انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید امروز نامی از اسلام در کره زمین غیر از ظواهر چیز دیگری نداشت و اثری از مسائل اسلامی دیده نمی‌شد، تأکید کرد: انقلاب اسلامی از مسیر خون شهدا، اسارت آزادگان، جانبازی جانبازان و جان‌فشانی متدینین، دین‌مداران و عاشقان ولایت گذشته است.

بنا نیست انسان‌هایی در جامعه بیایند که خلاف مسائل اسلامی عمل کنند
رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با یادآوری اینکه هرکس در چارچوب نظام و زیر چتر ولایت قرار داشته باشد به‌عنوان حزب‌اللهی مطرح است، تصریح کرد: امروز وظیفه‌داریم گوش‌به‌فرمان رهبری بوده و فرمان‌بر باشیم، نه توجیه‌گر و رهبر معظم انقلاب را در این مسیر انقلاب یاری کنیم.
دستجردی با توصیه به جوانان مبنی بر اینکه در هرکجای جامعه اگر دیدند خلاف اسلام عمل می‌شود صدای غرای خود را بر سر آن‌هایی که خلاف اسلام عمل می‌کنند فریاد بکشند، بیان کرد: بنا نیست انسان‌هایی در جامعه بیایند که خلاف مسائل اسلامی عمل کنند و این صدای بچه حزب‌اللهی‌ها باید همیشه در جامعه طنین‌انداز شود.
وی تأکید کرد: امروز جوانان وظیفه کار، تلاش و تحصیل را بر عهده‌دارند تا با گرفتن تخصص، حرکت‌های علمی و جنبش‌های نرم‌افزاری به نتیجه رسیده و جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در جهان محفوظ بماند تا با این جایگاه همانند پتک بر سر غربی‌ها بکوبیم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image