6f26c121-8456-46a3-91ec-5bf70dcce3f8

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم اندیشی مدیران رسانه ای و معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد،گفت: رسانه های اجتماعی “موبایل پایه” در حال گرفتن جای رسانه های سنتی و سایر رسانه ها هستند، که خوشبختانه سه دسته از رسانه ها هنوز فرصت نجات دارند؛ رسانه های بین المللی، رسانه های تخصصی و رسانه های محلی.
وی ادامه داد: شرط بیمه بودن برای خبرنگارانی که می خواهند به عضویت خانه مطبوعات درآیند به این دلیل است که ما اصرار داریم برای روزنامه نگاران ثبات حرفه ای ایجاد شود. نشریه ای که حاضر نیست حتی دو تن از خبرنگارانش را بیمه کند، از ما کمک نخواهد.
دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات خاطر نشان کرد: همچنین وقتی ما فقط خبرنگاران بیمه شده را به عضویت خانه مطبوعات در بیاوریم دیگر کسی به عنوان کارگر روز مزد به خبرنگاران نگاه نخواهد کرد.
انتظامی اذعان کرد: سهمیه ای برای هر نشریه در نظر گرفته شده، تا خبرنگاران بازنشسته خود را بتواند بدون شرط بیمه بودن به عضویت خانه مطبوعات درآورد.

علاوه بر ارتقای کیفی مطبوعات به توسعه اخلاق حرفه ای هم نیازمندیم
دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با اشاره به ارزش جنبه های میثاقی، خاطر نشان کرد: ما علاوه بر ارتقای کیفی مطبوعات به توسعه اخلاق حرفه ای هم نیازمندیم.
حسین انتظامی با بیان اینکه حمایت از مطبوعات محلی جزو سیاست های ما است، تصریح کرد: گستره فعالیت مطبوعات محلی باید در همان جایگاه باشد، تیترهای یک نشریه محلی نباید ملی باشد، برای نشریات محلی بسته های حمایتی قرار داده ایم و یارانه آنها را سه برابر کرده ایم.

عرصه را بر فعالیت های مطبوعاتی زیرزمینی میبندیم
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز کرد: ما عرصه را بر کسانی که می خواهند فعالیت مطبوعاتی زیرزمینی داشته باشند می بندیم.
وی در پایان عنوان کرد: ۳ سال پیش حدود ۴ هزار خبرنگار بیمه شده وجود داشت اما خوشبختانه اکنون حدود ۱۲ هزار خبرنگار بیمه شده وجود دارد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۳
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image