1000-110-16-BigPic1-3743

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام والمسلمین رمضان پور امام جمعه خواف در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خواف گفت: مهمترین توصیه امام راحل(ره) در خصوص مسائل فرهنگی این بود که نباید اجازه دهیم فرهنگ غرب بر فرهنگ ناب اسلام نفوذ پیدا کند و مسئولان و ملت در این خصوص موظفند.
وی  در ادامه، آداب مهمانی خدا را برشمرد و گفت: نخستین آداب شخص روزه دار در ماه پر برکت رمضان این است که شخص روزه دار زبانش را از گناهان، دروغ، غیبت، تهمت و افتراء دوری نماید.
خظیب جمعه خواف در ادامه با اشاره به آیاتی از  امام جعفر صادق(ع)، اضافه کرد: دومین آداب شخص روزه دار در ماه مهمانی خداوند پرهیز از بد زبانی است.
حجت الاسلام رمضان پور با بیان داستانی از پیامبر در باب روزه، عنوان کرد: روزه گرفتن فقط نخوردن غذا و آب نیست، بلکه خداوند روزه را حجاب بر محرمات قرار داده است.
امام جمعه خواف ضمن تسلیت ایام ارتحال امام (ره) گفت: امام راحل (ره) دارای شخصیت والایی است که بعد از ائمه معصومین ، کسی به اندازه ایشان  برای اسلام زحمت نکشیده، شخصیتی که دوست و دشمن در عظمت او سخن گفته اند و کسی که اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی نمود و در مقابل ظلم و استکبار ایستاد.
خطیب جمعه خواف عنوان کرد: امام راحل(ره) ، درس ایثار، شهادت طلبی، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را به ما آموخت و خدا را شاکریم بعد از ارتحال ایشان ، شخصیتی دیگر که کامل و دانا جامعه اسلامی را هدایت نمود و تمامی فتنه های دشمنان انقلاب و اسلام را سرکوب کردند.
حجت الاسلام والمسلمین رمضان پور در ادامه با اشاره به بخشی از وصایای امام راحل (ره) گفت: مهمترین توصیه امام خمینی(ره) در خصوص مسائل فرهنگی بود، که توصیه نمودند: نباید اجازه دهیم که فرهنگ غرب بر فرهنگ ناب اسلام نفوذ پیدا کند، مسئولان و ملت در این خصوص موظفند.

نباید کشور را تبدیل به دو قطب کرد
خطیب جمعه خواف در ادامه در خصوص انتخابات ۲۹ اردیبهشت خاطرنشان کرد: امروز نباید کشور را به دو قطب تبدیل کنیم، هر آنچه اتفاق قبل از انتخابات بوده ، بعد از انتخابات مسئولین و مردم باید برای سرافرازی انقلاب اسلامی ایران حرکت نمایند.
وی در پایان افزود:  شورای محترم نگهبان این انتخابات را تأیید نمود پس همه ملت باید به قانون احترام بگذارند و بعد از تفویض حکم ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، حسن روحانی رئیس جمهور همه ملت ایران است و باید به قولهایی که به مردم مخصوصا در خصوص اشتغال و معیشت مردم داده است عمل نماید.

کد خبرنگار:۹۶۰۱۱۷۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image