82552209-71654711

به گزارش ایران نیوز آنلاین، مراسم سپاس از فرهنگیان فعال ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خراسان رضوی،  پنج‌شنبه ۱۱ خردادماه، در دانشگاه فرهنگیان مشهد، برگزار شد.
در این مراسم که فعالان ستاد و همچنین مدیران آموزش‌وپرورش خراسان رضوی و اعضای منتخب لیست امید در شورای شهر مشهد حضور داشتند، ضمن بررسی انتخابات، به فعالیت‌های اعضای ستاد دکتر روحانی پس از انتخابات با توجه به انتخابات مجلس آینده، به رفتارشناسی جناح رقیب، قبل و پس از انتخابات پرداخته شد و ضمن آن از بی‌اخلاقی‌ها در طول انتخابات و عدم واکنش مثبت رقیب به پیروزی دکتر روحانی گفته شد.
در ابتدای این مراسم، حسین امینی، رئیس ستاد دکتر روحانی در خراسان رضوی، صحبت‌‌های خود را با درخواست از جمع برای ذکر صلوات به جهت شادی روح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آغاز کرد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تصمیم دکتر نجفی، مشاور رئیس جمهور، در مرکز مبنی بر تشکیل ستاد فرهنگیان گفت: فرهنگیان استان نقش بسیار برجسته‌ای در تهییج و اقناع‌سازی مردم داشتند.

نقش موثر فرهنگیان در افزایش مشارکت مردم در انتخابات
وی با بیان اینکه ما رقیب روحانی را کاندید موجود نمی‌دانستیم بلکه رقیب اصلی روحانی، عدم مشارکت مردم بود، افزود: در این راستا باید حداکثر تلاش را می کردیم تا مردم قانع شوند که ضرورت دارد در انتخابات شرکت کنند و در این زمینه فرهنگیان عزیز موفق بودند و نقش موثری داشتند.
امینی تصریح کرد: فرهنگیان توانستند این احساس را در مردم ایجاد کنند که رأی ندادن آن ها به معنای رأی دادن به کاندید رقیب است، و عدم مشارکت در انتخابات، در واقع رأی دادن به این است که مملکت، مسیر عقلانیت و اعتدال و اصلاحات را کنار بگذارد.
وی سپس در مورد انتخاب لیست امید از سوی مردم گفت: این اقدام باورنکردنی مردم موجب شد که امروز شورای شهر مشهد در دست لیست امید است.
در ادامه این مراسم، کاظمی، مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ضمن تبریک و خدا قوت به فرهنگیان اظهار کرد: پیروزی شکوهمند و غرورآفرین ملت ایران در حماسه‌ی ۲۹ اردیبهشت‌ماه و انتخاب قاطع و قدرتمند دولت تدبیر و امید و عقلانیت را به همه‌ی شما عزیزان تبریک می گویم.
وی سپس با خیرمقدم به دکتر نجفی، مشاور رئیس جمهور، در خصوص احساس معلمان نسبت به وی گفت: خاطرات بسیار زیبا و شیرین خدمات ارزشمند شما در دوران حضور در وزارت آموزش‌وپرورش را هیچ‌گاه فرهنگیان از یاد نخواهند برد، طعم شیرین اقدامات معیشتی و منزلتی و تحولات آموزشی و پرورشی هنوز در کام فرهنگیان وجود دارد و همچنان امیدوار فعالیت‌های ارزشمندتان در این عرصه هستند.
ظلم مضاعف شورای شهر قبلی بر آموزش‌وپرورش
وی در ادامه به ظلم شورای شهر قبلی بر آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در شهر مقدس مشهد ظلم مضاعفی بر آموزش‌وپرورش وارد شد، ظلمی که در هیچ نقطه‌ای از کشور به آموزش‌وپرورش وارد نشده بود.
وی با بیان اینکه محروم کردن آموزش‌وپرورش از ۵ درصد عوارض مصوب قانون شوراهای آموزش و پروش، ظلم مضاعفی بود که توسط شورای اسلامی قبل بر آموزش‌وپرورش روا شد، اظهار کرد: این موضوع در واقع محروم کردن نظام تعلیم و تربیت از حق قانونی‌ای بود که دولت و مجلس و قانون برای آموزش‌وپرورش مصوب کرده بودند.
وی در ادامه به وظیفه‌ای که آموزش‌وپرورش برای خود در انتخابات تعریف کرده بود، اشاره کرد و افزود: فرهنگیان ما بابت این ظلم مضاعف، حضور خوبی پیدا کردند و جواب قاطعی به آن دادند، آموزش‌وپرورش هم وظیفه‌ی اول خود را انجام اقدامات لازم برای کسب مشارکت مؤثر و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در بین دانش آموزان، معلمان و اولیا و حتی جامعه قرار داد و از یک ماه قبل از انتخابات، دوستان ما در سازمان دانش‌آموزی بیش از ۳۰ اقدام متفاوت را تعریف کردند.
انجام کار عمیق و گسترده علیه جهل در حاشیه مشهد
در ادامه مراسم، مهدی عبایی، نماینده شورای سیاست‌گذاری ستاد فرهنگیان، گفت: شما فرهنگیان، با همه‌ی ناسپاسی که از سوی برخی از نادانان در جامعه نسبت به آموزش‌وپرورش ایراد شد، وظیفه‌تان را درست انجام دادید و با موفقیت بر سر سفره‌ی ضیافت الهی در ماه مبارک نشستید.
وی سپس با نقل کلامی از حضرت علی(ع) به دسته‌بندی مردم پرداخت و گفت: دسته‌ای از مردم دانای حق‌پرست هستند، مانند دانشجو و طلبه‌ای که در مسیر نجات تلاش می‌کند و دسته ای دیگر همچون پشه‌های دستخوش باد و طوفان هستند.
وی ادامه داد: امام ما یک اصل اساسی ایراد فرمودند و آن اصل اساسی جمهوریت است؛ بر اساس این اصل، میزان رأی ملت است، حال اگر یک دانانمایی در جامعه، رأی مردم را به حلال و حرام تقسیم‌بندی کند، این دیگر عالم ربانی نیست بلکه همان پشه‌ دستخوش باد و طوفان است.
وی سپس با اشاره به ادامه کارزار انتخاباتی گفت: کار اصلی ما به همراه این ۱۵ نفری که در شورای شهر رأی آورده‌اند، انجام یک کار عمیق و گسترده علیه جهل در شهر مقدس مشهد و حاشیه و اطراف آن است.
ایجاد کمپین ضد جهل، دروغ و فریب برای انتخابات مجلس آینده
عبایی در ادامه با اعلام ایجاد کمپین ضد جهل، ضد دروغ و ضد فریب گفت: اکنون ستادهای انتخاباتی تعطیل می‌شود، اما این کمپین به نام کمپین ضد جهل، ضد دروغ و ضد فریب باید باشد؛ اگر ۵ هزار نیرو در جامعه گسیل کردند ما ۱۰ هزار مبلغ راست‌گوی صدیق به‌عنوان عالم ربانی باید بفرستیم تا در انتخابات مجلس آینده به‌جامعه خودمان که برخی مردمش از مبارزه با جهل ناامید شده‌اند، بگوییم ناامید نباشید.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image