4bkab541d4bb50f4kj_800C450-658x370

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پنجشنبه یازدهم خردادماه جمعی از مردم مشهد در محکومیت جنایت تروریستی داعش در کابل، با حضور در مقابل کنسولگری افغانستان به ابراز همدردی پرداختند.

مردم ایران، بار دیگر ثابت کردند که در کنار مردم افغانستان قرار دارند
در ابتدای این تجمع، سید نورالله راغی، سرکنسول افغانستان در مشهد با اشاره به شعر «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند»، عنوان کرد: بنی آدم همانند یک پیکر هستند که اگر یک عضوی از آن ها به درد آید، تمام اعضاء، درد را احساس می کنند.
وی ابراز کرد: امروز برادران ما از جمهوری اسلامی ایران باری دیگر ثابت کردند که از منظر نگاه انسانی، اسلامی و دینی در کنار برادران خود در ملت افغانستان هستند.

اولین پیام تسلیت، توسط ایران به افغانستان داده شد
سرکنسول افغانستان در مشهد با بیان اینکه در طول تاریخ، همواره، دولت و ملت ایران در کنار ملت و دولت افغانستان قرار داشته است، افزود: امروز، اولین پیام تسلیت، توسط ایران به افغانستان داده شد.
نورالله راغی خاطرنشان کرد: اولین سفیری که به حضور مقامات افغانستان رفت و پیام تسلیت داد، سفیر جمهوری اسلامی ایران بود.

تشکر سرکنسول افغانستان از ابراز همدردی مردم مشهد
سرکنسول افغانستان در مشهد، تجمع مردم این شهر را در راستای محکوم کردن جنایت داعش در کابل، نشان دهنده همگامی جمهوری اسلامی ایران در درد و رنج کشور خود دانست و گفت: از ابراز همدردی مردم مشهد تشکر می کنم.
نورالله راغی در پایان تصریح کرد: امیدوارم جمهوری اسلامی ایران، مثل همیشه، به عنوان یک دولت قدرتمند، دارای ثبات و امنیت باشد و در تامین ثبات و امنیت افغانستان یاری رسان باشد.
در ادامه، حاضرین با روشن کردن شمع در مقابل کنسولگری افغانستان، به ابراز همدردی پرداختند.

کدخبرنگار: ۹۴۰۱۱۳۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image