c8c3af6c-406a-4041-8354-d068c48eb67f copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرحیم نوروزیان، فرماندار مشهد، چهارشنبه دهم خرداد ماه، در دومین جلسه شورای اداری دستگاه های اجرایی شهر مشهد در سال جاری که در ساختمان فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در پشت صحنه انتخابات طراحی های خطرناکی انجام گرفته بود.

اقدامات اغتشاشگران از خارج کشور، برای ایجاد اختلاف بین ستادها
وی افزود: به عنوان مثال برخی از ستادهای مشهد، یکدیگر را متهم می کردند که ستادهای رقیب، بنرهای ما را پاره می کنند اما در واقع چنین اقداماتی به صورت بسیار نادر اتفاق افتاده بود و پس از بررسی ها و پیگیری ها، دوستان عزیز ما در دستگاه های امنیتی، کسانی را دستگیر کردند که از خارج کشور خط دهی می شدند و به آن ها گفته شده بود بنرها را پاره کنید تا هواداران ستادها به جان هم بیافتند.
معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: برنامه طراحی شده دیگر، این بود که به این افراد اعلام کرده بودند که بروند در ستادهای نامزدها و بر علیه نامزد رقیبشان شعار دهند تا اختلاف و درگیری ایجاد شود.
وی با بیان اینکه در روز چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت نیز دوستان عزیز ما در دستگاه های امنیتی یک نفر را دستگیر کردند، گفت: در مجموع روند تبلیغات انتخاباتی به خوبی و در امنیت سپری شد و کوچکترین مسئله ای پیش نیامد.

پاسخ فرماندار مشهد به ادعای کمبود تعرفه و تاخیر در شروع رأی گیری
فرماندار مشهد افزود: البته ابهاماتی در روز انتخابات در کل کشور به وجود آمد و مهمترین آن ها این بود که می گفتند رأی گیری با تاخیر شروع شده و تعرفه کم بوده است.
نوروزیان ابراز کرد: افرادی که این موضوعات را مطرح می کردند ادعا داشتند این دو رخداد به صورت از پیش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده روی داده است؛ بر فرض که من آدم بی دین، بی ایمان، بی قانون و بی انصافی باشم و عمداً این کارها را انجام داده باشم، با توجه به اینکه این دو موضوع بر آرای یک نامزد خاص تاثیرگذار نیست و آرای همه نامزدها از آن متاثر خواهد شد، ادعای «از پیش برنامه ریزی شده» برای من بسیار تعجب آور بود.
معاون استاندار خراسان رضوی درخصوص ادعای دیر باز شدن شعبه های اخذ رای تصریح کرد: برخی شعبه ها با تاخیر نیم ساعته باز شده اند اما اینکه برخی عزیزان ادعا کرده اند بعضی شعبه ها با هفت ساعت تاخیر شروع به کار کرده اند، به هیچ وجه درست نیست و از افرادی که چنین ادعایی دارند می خواهم شعبه را اعلام کنند.
وی درباره ادعای کم بودن تعرفه ها تاکید کرد: ما به هیچ وجه مشکل کمبود تعرفه نداشتیم و افرادی که این ادعا را مطرح کرده اند هیچ سندی ارائه نداده اند.
فرماندار مشهد با بیان اینکه افرادی که این فضاسازی ها را انجام داده اند باید از خدا و روز قیامت بترسند، اذعان کرد: این انصاف نیست که برخی افراد، فضای شیرین انتخابات را در کام مردم تلخ کنند و کشور را در دامی که دشمنان و ضد انقلاب ها برای ما پهن کرده اند، بیاندازند.

باب شدن اتهام های انتخاباتی از سال ۸۸ 
معاون استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: متاسفانه این اتهام زدن ها در سال ۸۸ باب شد و آن هایی که رای نیاورده بودند می گفتند چون ما رای نیاورده ایم پس حتماً کارهایی انجام شده است.
نوروزیان ادامه داد: البته من مدعی نیستم که هیچ مشکلی وجود نداشته است به عنوان مثال نیروی محترم انتظامی دیر در شعب حاضر شده بودند البته آن ها هم می گویند ما از بسیج خواسته بودیم که به کمک ما بیاید اما بسیج، صبح روز انتخابات در حال برگزاری کلاس توجیهی برای نیروهایش بوده لذا نیروهایشان را دیرتر به ما تحویل دادند.
وی تصریح کرد: بنده بابت همه اشکالات و کوتاهی هایی که احیاناً صورت گرفته، همچنین از همه عزیزانی که در پای صندوق های رای معطل شدند و در ساعت ۱۲ به آن ها گفته شد رای گیری به اتمام رسیده است، عذرخواهی می کنم.

تشکر از معترضان
فرماندار مشهد اذعان کرد: ما هیچ گلایه ای از هیچ یک از دوستان و عزیزانی که معترض بودند نداریم و از آن ها تشکر می کنیم زیرا اعتراضات خود را در مسیر قانونی جلو بردند.
معاون استاندار خراسان رضوی در پایان یادآور شد: به علت قرار گرفتن ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در ماه رمضان، امسال اعزام کاروان به تهران نخواهیم داشت و تمرکز بر روی استان ها و شهرها خواهد بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image