46986

عصر روز یکشنبه آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در آستانه انتخابات دوازدهمین دور ریاست جمهوری در سخنرانی دکتر روحانی در حسینیه جماران حضور پیدا کرد و در ادامه باید بگویم که فکر کنید چنین شایعه ای اگر صحت پیدا می کرد یقیناً ستون های انقلاب و نظام به تعبیری عده ای فرو میریخت و شاید هم شورای نگهبان منحل می شد!!

فکر کنید روزی و روزگاری حجت الاسلام ناطق نوری دبیر شورای نگهبان بشود و در جلسه سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی یا دکتر عارف به عنوان کاندیدا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شرکت نماید؛ آیا همانطور که در زمانی نه چندان دور عده ای مجمع تشخیص مصلحت نظام یا دانشگاه آزاد را مامن جریان خاص قلمداد می کردند، برای شورای نگهبان هم چنین نغمه ای نمی سراییدند و دوباره مهر و دمپایی پراکنی نمی کردند / حتما حجت الاسلام ناطق نوری بیاد دارند /


آیت الله یزدی به عنوان یکی از فقهای شورای نگهبان در دیدار آیت الله رئیسی با علمای قم یا اعضای شورای مرکزی جامعه مدرسین حضور داشتند و عکس ایشان در فضای رسانه ای منتشر گردید و بازتاب و مواضع مختلفی را در برداشت که عده ای آن را اجرای سناریو ۸۴ و ۸۸ قلمداد کردند.


چنین زمزمه هایی یقیناً هوشیاری مسئولین را میطلبد تا از هر حرکتی که شائبه و شایعه ای را به دستگاه های حاکمیتی در نظام جمهوری اسلامی ایران منتسب می کند و یا سبب مکدر شدن افکار عمومی می گردد جلوگیری کنند و از ایجاد هزینه برای نظام اسلامی پرهیز نمایند.

حضور فقهای شورای نگهبان در جلسه یک نامزد انتخاباتی که گزینه اصلی یک جریان سیاسی هم بشمار می آید، شائبه حمایت دستگاه های حاکمیتی را از نامزد خاص ایجاد می کند و سوال است که آیا بهتر نبود آیت الله یزدی در این جلسه حضور نداشتند؟؟

حجت الاسلام رئیسی در قسمتی از سخنان خود در قم اظهار داشتند که” انقلابی کسی است که نه فقط منافع زود هنگام بلکه منافع طولانی مدت کشور را مورد توجه قرار دهد“؛ که بسیار صحیح است و ای کاش انقلابی بودیم و میدیدیم حضور آیت الله یزدی در این جلسه منفعتی زودهنگام است یا ضربه ای در دراز مدت که ابتدایی ترین و گران ترین هزینه آن، همان بی اعتماد شدن و ایجاد شائبه در نزد افکار عمومی قسمت قابل توجهی از ملتمان می باشد؛ که یقیناً اصلی ترین سرمایه و پشتوانه برای ملت که اصلی ترین سرمایه ما در انتخابات هستند می باشد.

عدم توجه به مسائلی اینچنینی حادثه های ۸۷ و ۸۸ را در کشور رقم زد و همان منفعت های زودهنگام بود که هزینه های سنگینی را در دراز مدت ایجاد کرد.

در پایان ضمن آرزوی خیر برای حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و سرافرازی شورای محترم نگهبان در انجام وظایف خود در این انتخابات به سخنی از معمار کبیر انقلاب اشاره می کنم که: شورای نگهبان بدون ملاحظه هیچ کس، فقط و فقط خدا را در نظر بگیرد.

سعید فیضی / مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیل ایران نیوز آنلاین

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image