احمدی نژاد

ایران نیوز آنلاین؛ یادداشت: علی نعیمی / احمدی نژاد رئیس دولت دهم در حالی برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد که پیش تر در پاسخ به توصیه رهبر انقلاب تصریح کرده بود که برنامه ای برای انتخابات ندارد. او شهریور سال گذشته و پس از تأکید رهبری مبنی بر اینکه حضورش در انتخابات موجب دوقطبی درکشور می‌شود طی یک نامه به رهبر انقلاب نوشت: «حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم. ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم».
رئیس جمهور سابق چندی بعد نیز در بیانیه ای تأکید کرد نه تنها درانتخابات حضور نخواهد یافت بلکه از هیچ کس هم در انتخابات حمایت نخواهد کرد. علیرغم همه این مواضع رئیس جمهور پیشین ابتدا از حمید رضا بقایی حمایت کرد و در نهایت خود نیز پس از مشایعت او برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این در حالی است که بر اساس نهی رهبر انقلاب در شهریور ماه سال گذشته کمتر کسی تصور می کرد احمدی نژاد شخصاً وارد انتخابات شود.
ثبت نام او همان طور که انتظار می رفت، با واکنش عمدتاً منفی چهره‌های داخلی مواجه شد. مهمتر از آن اما استقبال و ذوق‌زدگی رسانه‌های خارجی از این اقدام غیرمنتظرانه و متهورانه بود. بیشتر این رسانه‌های غربی ثبت نام احمدی نژاد را نوعی تقابل با حاکمیت دانسته و نتوانستند از ابراز خوشحالی خودداری کنند.

اینجاست که شاید بد نباشد فاعل هر کاری یک بار دیگر مبانی امام را مرور کند تا عملش را با اصول انقلاب بسنجد؛ به خصوص اگر این فرد، اخیراً شورایی به نام شورای بازخوانی خط امام راه‌اندازی کرده باشد. امام راحل ۲۳ شهریور ۱۳۵۸ و کمتر از یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یک مبنای همیشگی برای بررسی عملکرد مسئولان به دست داده و می‌گوید: «ما هم نباید توقع داشته باشیم که اینها برای ما خوب بگویند، اگر خوب بگویند، معلوم می شود ما خیانتکاریم! آن روزی که من آن وقتها می‎گفتم که نمی‎فهمد این دستگاه؛ برای سقوط من این است که آنها شروع کنند به تعریف کردن! آنها هر روز فحاشی می‎کنند؛ این غلط است…اگر شروع کرده بودند به تعریف کردن، چه کردن و احترام کردن و اینها، ما کم‎کم تمام می‎شد کارمان! اگر چنانچه آمریکا از ما تعریف کند و روزنامه‎های آمریکا از ما تعریف کنند، آن وقت است که باید مردم بگویند این چه است قضیه؟ یک قضیه‎ای است که دارند تعریف می‎کنند!»

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image