IMG22415098

ایران نیوز آنلاین؛ یادداشت: سعید فیضی / خبری که محو شد “مطالبی درباره خود وزیر اطلاعات مطرح است که ایشان نمی‌تواند در این پرونده حتی اظهار نظر و یا گزارشی تهیه کند”.

اشاره به “موارد مطرحه در خصوص وزیر اطلاعات “در پرونده “ادمین های تلگرامی بازداشت شده” گوشه ای از سخنان سخنگوی محترم قوه قضائیه در روز چهارشنبه مورخ ۲۳ فروردین ماه بود که سبب خوشحالی و خبرنوازی رسانه های معاند نظام گردید.

در این یادداشت اشاره ای داریم به “جز راست نباید گفت و هر راست نشاید گفت” و صد البته “هر سخن جایی و مکانی دارد” که در نهایت به این میرسیم که آیا تعجیلی در بیان کردن این قسمت از سخنان سخنگوی محترم  نبوده است؟؟

این روزها که “فضای سیاسی کشور مملو از بی اخلاقی های گفتمانی شده” و “بیش از سیاست مدار بودن، سیاست زده شده ایم”، دیگر برخی از نیروهای انقلابی و سازمان ها و نهادهایی که از آنها انتظار می رود لحظه لحظه به فکر حفظ حریم و منزلت نظام باشند در نطق های خود که بیشتر به بیانیه های از قبل تنظیم شده شباهت دارد، شاید اولویت منافع جناحی و جریانی بیشتر به چشم می خورد.

کاش تبعات مطرح کردن چنین مباحثی به صورت علنی بسیار عمیق بررسی می گردید و این موارد را به حساب شفاف بودن و .. نمی گذاشتیم و کاش می دانستیم که اگر در یک موضوع به مانند بازداشت ادمین های تلگرامی، “سپاه” به جرم مسائل ضد امنیتی دستگیر کند، “رئیس جمهور” اعتراض کند و بگوید بی گناه بوده اند و “وزیر اطلاعات” یعنی وزیر وزارتخانه ای که چشم بیدار نظام است و متولی امنیت بگوید که موضوعی نبوده و با بازداشت مدیران تلگرامی مخالف هستیم و “سخنگوی دستگاه قضا” که جرم را می شناسد و مجرم را معرفی می کند بگوید “افراد دستگیر شده اتهام امنیتی و مسائل خلاف عفت عمومی دارند” و در نهایت مشخص گردد که مسائلی هم مرتبط با وزیر اطلاعات می باشد، دیگر بگویید بهلول بیاید و علاج واقعه کند!!!

آیا مسئولان محترم در این سناریو فکر مردم و افکار عمومی را هم کرده اند که با این اخبار چه پتکی بر سر اعتماد آنها به مسئولین ارشد نظام می آید و آیا فکر کرده اند که نتیجه بازی “اینو من میگم، اون دروغ میگه” همان “سراشیب شدن افکار عمومی به سمت رسانه های خارج از مرزهای کشور و رسانه های معاند نظام” می باشد که تبعاتش به وسعت “خطر بزرگ استحاله فکری مردم و نفوذ رسانه ای دشمن” است که در این مورد هم رقص گردانی بی بی سی سندی بر این مدعا می باشد.

در این چالش آنچه برداشت می شود این است که بهتر است مسئولان ارشد نظام بجای آنکه به فکر تبیین “راست های” خود باشند و یا آنکه خدایی نکرده دغدغه مند و آلوده چالش های باندی بشوند به فکر حفظ شأن و منزلت این نظام باشند و بدانند “سناریوهای اینچنینی کارگردانی بجز دشمن ندارد که فروش گیشه فیلم های سیاه نظیر این ماجرا در تاریخ این نظام، یقیناً سودش در صندوق دشمنان این نظام می باشد.

راستی تلگرام هم ماجرایی دارد به این وسعت و ما هم سودای داریم به این حکمت.

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image