سفره-ی-هفت-سین-katnaval.ir11

ایران نیوز آنلاین، یادداشت: محمد جواد افتخاری؛ بهار می ‏آید؛ با چمدانی پر از شکوفه و لبخند. چشم‏هایش، آمیزه خورشید و ابر؛ دلش آینه‏ بندان سبزه و باران.

بهار می ‏آید و از رد گام‏هایش، رودهایی زلال، زمین چرک را به شست‏وشو می‏ خوانند. نوروز از راه می‏رسد و خاک، در رستاخیزی شگفت، رُستن آغاز می‏کند. مردمان شهر، دست در دست مهربانی با گل و آینه به شادباش هم می‏روند.

از قلب‏ها پنجره‏ هایی بی‏ شمار به سمت هم گشوده می‏ شوند و این‏گونه، جشنواره انسان و طبیعت افتتاح می‏شود.

بهار آمده تا به ما بگوید لحظه ‏ها چون ابر در گذرند؛ تا به این همه تحول و تغییر، به دیده عبرت بنگریم.

گاه، خورشید می‏تابد و بر ابرها پادشاهی می‏کند و گاه، باران می‏بارد و بر پیکر آسمان و زمین، لباس طراوت و تازگی می‏پوشاند. هر رفتنی را آمدنی است و هر آمدنی را رفتنی؛ چنان‏که زمستان می‏رود و بهار می‏آید، شب می‏رود و روز می ‏آید؛ ما نیز روزی به جهان می ‏آییم و ناگزیر باید به سمت مقصدی ابدی، جاده‏های زمان را طی کنیم. نوروز می‏ آید تا گرد غفلت را از رخسارمان بشوید و از خواب‏های دراز خرگوشی بیدارمان کند. تا بدانیم که ایستایی و رکود، شیوه مرداب است.

یا مقلب القلوب! قلب‏های زنگار گرفته‏مان را به یادت به رودخانه روشنی می‏سپاریم و در تار و پودش بذر مهر می ‏باشیم.

ای تدبیرکننده روز و شب، ای تغییردهنده حال‏ها! یاری‏مان کن تا با سلاح عشق و صداقت و ایمان، به بهترین حال‏ها دست یابیم. وقتی غبار تیرگی و کینه را از روح و جان‌مان تکانده باشیم، در دل‏های آفتابی‏ مان هفت‌سین سلام و سادگی گسترده خواهد بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image