LOGO01

ایران نیوز آنلاین، یادداشت: محمد جواد افتخاری؛ درست ۱۰ روز پس از صدور این بیانیه،‌ حمیدرضا بقایی که از جمله چهره‌های وفادار به محمود احمدی‌نژاد محسوب می‌شود و او را «کوروش زمان» خوانده، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شد جالب آن‌که او مدعی شد، «کاملا مستقلم و اگر روحانی نامزد انتخابات شود، رقیب اصلی‌اش بنده هستم».

البته بعید نیست که رئیس دولت مهرورز، در اقدامی عجیب یا جدید در ماه‌های آتی تصمیم تغییرناپذیر خود را تغییر دهد، زیرا او خود از ورود به بازی انتخابات منع شده و ممکن است برای برهم‌زدن بازی اصولگرایان وارد عرصه شود. در این میان اصولگرایان اگرچه تکلیف‌شان مشخص نشده اما به گفته یک نماینده اصولگرای مجلس احتمال این‌که به وحدت برسند ٩٠ درصد است و از این گزینه به موقع رونمایی می‌شود بدین ترتیب آنان با وجود این گزینه به موفقیت بالایی در انتخابات دلخوش کرده‌اند.

در این گیر و دار باز هم رویکرد رسانه ملی، انتقاد شدید رئیس فراکسیون امید مجلس را برانگیخت او ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما گفت: تمامی امکانات بالقوه در اختیار جریان رقیب اصلاحات است، به ویژه تریبون‌های اصلی همچون صدا و سیما که نه تنها امکان استفاده برای اصلاح‌طلبان و اعتدالیون فراهم نیست، بلکه تریبونی برای حمله به اصلاح‌طلبان شده است.

در حالی که رئیس‌جمهور کشورمان در جمع مردم پرشور حاضر در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن خط و نشان‌هایی برای رئیس‌جمهور جدید آمریکا کشید؛ ترامپ هم به تهدید روحانی واکنش عجیبی نشان داد و در اظهاراتی غیردیپلماتیک گفت: «بهتر است وی مراقب باشد». البته در این اوضاع و احوال شاهد شرط مضحک عربستان برای تجدید روابط با ایران بودیم به طوری‌که وزیرخارجه عربستان سعودی مدعی شد: «عربستان سعودی خواستار بهبود روابط با ایران است مشروط بر این‌که این کشور به حمایت از تروریسم پایان دهد».

هرچند سه ماه تا انتخابات بیشتر نمانده، عده‌ای از نمایندگان مجلس می‌خواهند وزیر جهادکشاورزی را استیضاح کنند؛ البته به گفته نائب‌رئیس مجلس، فرصتی برای استیضاح وزیر کشاورزی با توجه به اشتغال مجلس به برنامه بودجه و همچنین وجود تعطیلات و انتخابات وجود ندارد اما مجلس دهمی‌ها پای طرح استیضاح وزیر راه ایستادند و اگرچه خیلی‌ها آن را سیاسی  می‌دانستند اما استیضاح او باز هم رأی نیاورد. البته این روزها مجلس شاهد طرح پرحاشیه تأمین امنیت مراسم‌ها بود که‌ تعدادی از نمایندگان اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب آن را امضا کردند ولی برخی از رسانه‌ها شانتاژ کرده و مدعی شدند؛ طرح مربوط به فراکسیون امید است.

این روزها‌ وزیر ارشاد در سفر به مازندران روی دست برخی مخالفان موسیقی آب پاکی ریخت و گفت: در کشوری که یک رهبر در آن وجود دارد، همه باید گوش به فرمان مقام معظم‌رهبری باشیم، زیرا زمین فرهنگ و ارشاد، زمین بازی سیاسیون نیست.

در این اوضاع و احوال در حالی که موضوع آشتی ملی، سوژه دست عده‌ای فرصت‌طلب داده که سخنان رهبری را که از سر تدبیر و برای حفظ وحدت بیان کردند بر سر جریان اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا همچون پتکی بکوبند؛ نائب‌رئیس مجلس شورای‌اسلامی در نامه‌ای به دادستان تهران اظهارات اخیر وی درباره حصر را که گفته بود؛ «حصر یک تصمیم ملی است»، خلاف اصل آزادی بیان دانست و تأکید کرد: «اگر بناست به نام مصالح ملی و کلان کشور افراد را بدون محاکمه و شنیدن دفاعیات آنها مجازات کنیم پس تکلیف عدالت که از آرمان‌های اصلی انقلاب‌اسلامی است چه می‌شود؟ و اگر قرار بصلاح طلب توبه و عذرخواهی است همه طرف‌های فتنه ۸۸ باید چنین کنند و اگر قرار بر محاکمه است همه طرف‌ها باید به طور همزمان در دادگاه صالح علنی محاکمه شوند هرچند سنگینی اتهام‌های آنها یکسان نیست».

تا هشت روز بعدی خدانگهدار

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image