photo_2016-05-20_10-11-56

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی اصغر زاده، رییس اداره هواشناسی کاشمر، دوم اسفندماه در شورای مدیریت بحران که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه طی چند روز گذشته بارش های بسیار خوبی در منطقه اتفاق افتاده است، گفت: با توجه به سامانه بارشی که از روز پنج شنبه در استان و به خصوص شهرستان فعال شد بارش های موثری را شاهد بودیم.

علی اصغر زاده با اشاره به اینکه از ۲۸ بهمن ماه در ایستگاه کاشمر ۴۰ میلیمتر، کوهسرخ ۶۰ میلیمتر، اکبرآباد کوهسرخ ۶۵ میلیمتر و تنورچه کوهسرخ ۷۴ میلیمتر بارش را داشته ایم، افزود: ایستگاه کوهسرخ دومین ایستگاه پربارش استان بعد از تایباد با ۶۰ میلیمتر بارش بوده است.

وی با اعلام اینکه با حجم بارشی که در این چند روز اتفاق افتاد میزان بارش ها از ابتدای سال زراعی جاری تا امروز ۹۸.۱ میلیمترثبت شده که این میزان به نسبت مدت مشابه ۲۱ میلمتر افزایش را نشان می دهد، بیان کرد: در بخش کوهسرخ میزان بارش ها از ابتدای سال زراعی جاری تا امروز ۱۸۱.۶ دهم میلمتر بوده است.

اصغرزاده با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه ۷۵ میلمتر افزایش بارش را در بخش کوهسرخ داشته ایم، گفت: متوسط بارش ها در کل استان از وضعیت مناسبی برخوردار بوده به طوریکه اکنون متوسط بارش در این استان ۱۱۳.۴ میلیمتر است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته متوسط بارش در همین مدت مشابه ۷۸.۴ میلیمتر بوده است، افزود: به لحاظ دما متوسط دمایی که امسال از مهرماه در کاشمر اتفاق افتاده ۱۱.۲ دهم بوده که در مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۴ دهم بوده است.

رییس اداره هواشناسی کاشمر با بیان اینکه امسال در مدت مشابه سال گذشته تنها ۲ دهم کاهش دما داشته ایم، بیان کرد: روند دمایی در شهرستان تغییر چشم گیری نداشته است.

وی با اعلام اینکه به لحاظ در بهمن ماه امسال ۸۹.۶ میلیمتر بارش در ایستگاه کاشمر ثبت شده که در ۶ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: در ماه جاری بارش ها از شرایط خوبی برخوردار خواهد بود.

وی عنوان کرد: تاپایان هفته بارشی نخواهیم داشت.

۶۲۰ کیلومتر برف روبی

در این جلسه همچنین معاونت راهداری و حمل و نقل جاده ای کاشمر با اشاره به اینکه در بارش های اخیر در محور کاشمر و نیشابور چندین مورد ریزش سنگ و در منطقه چلپو شاهد سیلاب بودیم، اظهار کرد: اکنون محور کلاته تیمور مسدود و ۴ دستگاه در این محور گرفتار و گیر کرده اند.

عیسی نادریان با بیان اینکه چون راه مواصلاتی این روستا ساخته نشده و مسیر رودخانه است از بین رفته است، بیان کرد: در بارندگی های اخیر ۶۲۰ کیلومتر برف روبی و در بهمن ماه ۱۵۸ تن شن نمک پخش شده است.

وی گفت: در زیر گذرهای بخش مرکزی تا روز گذشته تخلیه آب را داشته ایم به طوریکه تنها از زیر گذر مقابل امامزاده سید محمد ۱۰ تانکر ۱۳ هزاری آب تخلیه کرده ایم.

نادریان با اعلام اینکه در منطقه اکبرآباد، چلپو و تولا از بخش کوهسرخ سطح رودخانه بالا آمده و رسوب گرفته است، گفت: به علتی رسوب خروجی رودخانه کم شده و موجب بروز مشکلاتی گردیده است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image