171792_784

ایران نیوز آنلاین، یادداشت: محمد جواد افتخاری /حضرت امام خمینی(ره) همیشه بر وحدت و پرهیز از تفرقه تأکید داشته و عدم انسجام را مشکل اصلی مسلمین می‌دانستند و در این خصوص فرمودند: «مشکل عمده مسلمین همان دوری از اسلام و قرآن است و اگر مسلمین به حسب امری که خدای تبارک و تعالی فرموده است «واعتصموا بحبل‏ا… جمیعاً ولاتفرقو ا» به همین یک امر و نهی عمل می‌کردند تمام مشکلات‏شان، مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی‌شان رفع می‌شد و هیچ قدرتی نمی‌توانست با آن مقابله کند لکن مع‏الاسف به واسطه غفلت بعضی و عدم توجه بعضی و تغافل بعضی از این امر محروم ماندند و تا این امر الهی تحقق پیدا نکند باید مسلمین انتظار گرفتاری‌های بیشتر داشته باشند.»

هنوز کمتر کسی در تحلیل‌های سیاسی خود مرگ آیت‏ ا… هاشمی رفسنجانی را در مخیله خود راه می دهد ولی از آنجا که وعده‌های الهی حق است و به فرموده قرآن برای همه اجلی است و چون موقع اجل فرا رسد دقیقه‌ای به تأخیر نخواهد افتاد  وَلِکُلِّ أُمَّهٍ أَجَلٌ(ص) فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا یسْتَأْخِرُونَ سَاعَهً(ص) وَلَا یسْتَقْدِمُونَ {(۳۴) سوره اعراف} آیت ‏ا… هم در ساعت معین شده الهی اما ناگهانی به ملکوت پیوست تا ملتی را عزادار خود نماید.

نام «هاشمی» که با نهضت اسلامی عجین شده است و بیش از نیم قرن در عرصه‌های سیاسی و مدیریتی کشور مطرح بود حالا می‌رفت تا در سراشیبی قبر قرار گیرد و جسم مرد روزهای سخت و سردار سازندگی در آخرین روزهای سرد پاییز در حریمی امن به خاک سپرده شد تا از دست خناسان و فریبکاران نیرنگ‌باز راحت شود. جسم هاشمی دفن شد تا اندیشه‌های او راحت‌تر مورد کنکاش نسل‌های بعدی انقلاب قرار گیرد.

اندیشه‌هایی که توانسته سال‌ها او را در عرصه سیاست و مدیریت بزرگ نگاه دارد و در نهایت هم چون قهرمانان افسانه‌ای و فراتر از آن هم چون مراد خود خمینی کبیر(ره) بر دوش عاشقانش تشییع و به خاک سپرده شود و همه مخالفان و موافقان او در یک نکته اشتراک نظر داشته باشند و آن عاقبت به خیری او نزد پروردگار و ملت ایران بود.

حال مگر هاشمی چه کرده و یا در او چه تحولی صورت گرفته که میلیون‌ها نفر در سراسر کشور برایش به سوگ می‌نشینند و در مراسم تعزیه‌های خودجوش مردمی‌اش خطبا از اندیشه‌های او می‌گویند ؟! مگر هاشمی ۹۵ با ۷۵ چه تفاوتی دارد؟ این‌یک پرسش اساسی است که جای بسی تحقیق و پژوهش دارد و از این نگاه مرگ آیت ‏ا… یعنی تولد اندیشه‌های او، اندیشه‌هایی که در آن راستی و شجاعت، مردم‌داری و عدالت‌خواهی، آزادمنشی و ظلم‌ستیزی، صداقت و ساده زیستی تیتر سخنرانی‌ها و نوشتارهای اولین روزهای پس از وفاتش می‌شود و پیام حضرت امام در پنجم خرداد ۵۸ را برای مردم تداعی می‌کند که «بد خواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است» و اکنون نیز با دفن جسم ایشان در کنار خمینی کبیر همه می‌دانند که نام و اندیشه‌های هاشمی برای همیشه در کنار نام و اندیشه‌های امام ماندگار خواهد ماند.

حال که هاشمی از میان ما رفته است، ملت و مسئولین نظام باید هوشیار باشند تا به خناسان و شیطان‌صفتان اجازه ندهند از خسران به وجود آمده سوءاستفاده کرده و با روش‌ها و طرق گوناگون به وحدت و امنیت ملی صدمه‌ای وارد نمایند.

بی‏شک هستند مزدورانی که به جز مطامع دنیوی خود و غارت بیت‌المال به چیزی نمی‌اندیشند و هستند گرگانی در لباس میش که از امثال هاشمی انقلابی‌تر و اسلام‌شناس‌تر و ولایت‌مدارتر شده‌اند و به انحاء گوناگون قصد رخنه در ارکان نظام را دارند و نیز کم نیستند کسانی که در جامعه از هر حرف و حرکت استفاده می‌کنند تا ثابت کنند بین مسئولین نظام کدورت است.

لذا هرچه مقام و مسئولیت بالاتر باشد بهانه‌ها و استدلال‌های مغرضان نیز مستندتر خواهد شد؛ لاجرم بر مسئولین بلند پایه نظام و همه تریبون‌داران است تا اجازه ندهند به باورهای مردم از استوانه نظام، سردار سازندگی، امام‌جمعه پایتخت، رئیس مجلسین ایران، خبره و سیاستمدار زیرک، فرمانده توانمند، مرد روزهای سخت و از همه مهم‌تر یار امام و رهبری خدشه‌ای وارد شود. لطفاً به خناسان و حسودان اجازه ندهند حال که حضرت آیت‏ ا… در بین میلیون‌ها نفر محبوب دل‌ها شده مورد ستم بعد از مرگ قرار بگیرد، او حالا در محضر پروردگارش است و همه آن مدارج و عناوین را رها کرده، آیت‏ ا… باشد یا آخوند، شاه باشد یا گدا باید جواب‌گوی اعمالش باشد و بنا به سنت الهی که در آیه صدر نوشتار اشاره شد هیچ‌کس را مفری نیست پس تا دیر نشده به فکر تزکیه خویش باشیم که این آسیاب نوبتی نیست.

لطفاً رهبران سیاسی درست و مستقل اندیشیدن را به هواداران خویش بیاموزند به آن‌ها یادآوری کنند که خداوند از آن‌ها خواسته حرف‌ها و سخن‌ها را بشنوند و بهترینش را برگزینند. تأسف‌بارتر زمانی است که برخی به اصطلاح اندیشمندان جملات شفاف و ساده را بر آن هزاران تفسیر به رأی می‌زنند و سبب گمراهی عامه مردم را فراهم می‌کنند.

به‌راستی بر یک کلمه ساده و شفاف «خناس» چه تفاسیری که نشد مگر غیر از این است که شیطان ما را وسوسه می‌کند تا از خوبی‌ها و پاکی‌ها مانند بندگی الهی، اخلاص، انفاق، عدالت، صداقت وامثالهم به سمت تکبر، ریا، مال‌اندوزی، دروغ و تهمت و غیره حرکت کنیم پس قطعاً خناسان هم ویژگی‌های شیطانی دارند و هرکس بخواهد در وحدت مسلمین نفاق و تفرقه ایجاد کند در هر لباسی که باشد «خناس» است، هرکس که حق و حقوق مردم را به خاطر منافع دنیوی خود و اطرافیانش تضییع کند «خناس» است، هر کس با دروغ و نیرنگ و ریاکاری درصدد فریب مردم برآید در هر پست و مقامی «خناس» است. هر کس به نحوی در ایمان و دین و مذهب و ارزش‌های انقلاب اسلامی خللی ایجاد کند «خناس» است.

پس بر صاحبان خرد و اندیشه است تا ویژگی‌های خناسان را برای مردم برشمارند و ظرافت‌های شیطانی آن را روشن کنند تا مردم آن‌ها را بشناسند و نه تنها مسئولین که مردم عادی هم در دام خناسان گرفتار نشوند. بر مسئولین و دین‌مداران نظام است تا راه‌های شناخت حق و باطل و کفر و ایمان هر دو را بر مردم به خصوص جوانان بگشایند تا خود انتخاب کنند. جوان امروز باید باطل را بشناسد تا حق را برگزیند؛ باید کفر را بشناسد تا ایمان بیاورد.

لذا رحلت حضرت آیت‏ ا… هاشمی می‌تواند سرآغاز وحدت و انسجامی قوی‌تر از قبل بین جریان‌های مختلف سیاسی و تقویت وحدت و امنیت ملی باشد. آغاز فصلی نو و دمیدن نشاط و امید به جامعه و به گور سپردن هر آنچه موجب دوری از هم دیگر شده است توقع مردم رنج کشیده و شهیدپرور از مسئولان است و بی‌شک خناسان نیز باید منتظر قهر الهی باشند.

والسلام

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image