ContentImages_147711

به گزارش ایران نیوزآنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه گفت: وحدت مردم، رهبری بی بدیل حضرت امام و ایمان مردم عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: در این ایام به سوگ آتش نشانان دلیری در حادثه پلاسکو نشستیم  که  ادامه دهنده راه ایثارگری و شهادت فرزندان این مرز و بوم در دفاع مقدس است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: طبیعی است در روز اول دهه فجر بیشتر یاد امام شهیدان و شهیدان را گرامی بداریم که هرچه نعمت در انقلاب برمی شماریم بخش اعظم آن  را به امام مدیونیم  و باید در ادامه راه قدردان باشیم و مواظب باشیم  مسیر را آنگونه که آن امام و آرمان های انقلاب و رهبری می خواهند ادامه دهیم.
حسینی با طرح چهار  سوال اصلی در  مورد انقلاب،  گفت: سوال اول این است که  وجه  عمده ای که مردم را به صحنه انقلاب آورد چه بوده است، بعنوان مثال  در جهان انقلاب هایی داشتیم که وجه اساسی آن اقتصادی است سوال ما در سی و هشتمین سالگرد انقلاب این است که وجه سیاسی  انقلاب ما چه بوده است.
وی افزود: سوال بعدی این است که در انقلاب اسلامی کدام قشر محرک آن بوده است و سوال سوم اینکه ماهیت اساسی انقلاب در کدام شعار انقلاب تجلی دارد و سوال  بعدی اینکه چه عواملی انقلاب را به پیروزی رساندند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در بعد اول انقلاب اسلامی ایران پیش از آنکه اقتصادی، سیاسی یا نظامی باشد وجه غالب انقلاب متاثر از آیات قرآن و  وجه فرهنگی بود. خدا در این آیه ای می فرماید:همانا ما پیمبران خود را با ادلّه  روشن و معجزات فرستادیم و با ایشان کتاب و میزان عدل نازل کردیم تا مردم به راستی و عدالت گرایند.
حسینی افزود:  با تعیین محتوی ۵۶ هزار شعار  مردم در انقلاب اسلامی  مشخص شد۸۳درصد مردم با نگاه فرهنگی این شعارها را بر زبان جاری ساخته اند و بر دیوار می نگاشتند یعنی وجه فرهنگی انقلاب متاثر از فرهنگ دینی وقرآنی شان است.
وی تصریح کرد: این نکته خیلی مهم است و معنی آن این است که باید با همین وجه فرهنگی، انقلاب اسلامی و آرمان ها و شعارهایش را به پیش ببریم و به همین دلیل در دولت تدبیر و امید سیاست اصلی  در عرصه فرهنگ ایجاد امنیت فرهنگی برای مردم به جای ایجاد فرهنگ امنیتی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: وحدت مردم، رهبری بی بدیل حضرت امام و ایمان مردم عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود و دهه فجر و سالگرد انقلاب اسلامی باید نماد تجسم عینی وحدت مردم در عرصه باشد.
حسینی تصریح کرد: جهت گیری این دولت بر گسترش وحدت بین گروه های سیاسی، اقوام و همه ابعاد مردم است.
وی با تاکید بر اینکه گفتمان سیاسی  سه ضلع شناختی، عاطفی و عملکردی دارد افزود: از ابتدای انقلاب هر کدام از دولت ها بنا به ضروریات زمان خود و شرایط روز به زاویه ای بیشتر می پرداختند.ابتدای انقلاب به دلیل جنگ تحمیلی گفتمان جهاد و شهادت و پس از آن دوران سازندگی و سپس مردم سالاری دینی و عدالت  و در نهایت دولت یازدهم شعار اعتدال را انتخاب کرد.
حسینی افزود: امروز ما در مرحله ای از تاریخ انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم که باید به بعد شناختی گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی و به بعد ارزشی و عاطفی و به بعد عملکردی آن بپردازیم و این یعنی گفتمانی با سه ضلع متوازن.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:  دولت روحانی گفتمان اعتدال که اکنون انقلاب اسلامی نیازمند آن است را مطرح کرد  تا  همه ایرانیان در زیر چتر زیست سیاسی مشترک و مدیریت تعاملی برای رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی و رشد ارزش ها و توسعه با هم  تلاش کنند.
وی افزود: تایباد از دو ویژگی برخوردار است  اول آنکه شهری مرزی در همسایگی یکی از کشور های ناامن منطقه است و شهری تلفیقی  است  که در آن اهل سنت و تشیع در کنار یکدیگر زیست مشترک اما مسالمت آمیز را تجربه می کنند.
حسینی با اشاره به اینکه در  استان شهر تایباد در تمام آیتم های  آسیب های اجتماعی جزو بهترین شهرهای  استان است افزود: مشارکت اقتصادی مردم این دیار ۳۶.۱ درصد است و ۴۱  تشکل غیردولتی  در این شهر فعالیت دارند.
وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ میزان مشارکت مردم تایباد ۸۵ درصد است و در حالی که میزان مشارکت استان ۷۵درصد و میزان مشارکت کشور ۷۲درصد بوده است.
حسینی در پایان با اشاره به سرماه های فرهنگی و انسانی تایباد افزود: تایباد . ۱۱۳ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است ، این شهر ۳۰۵ جانباز و آزاده و ۱۸۵ مسجد شیعیان و ۱۵۰ اهل تسنن دارد همچنین تایباد دو مرکز عالی آموزشی، ۱۷۷مدرسه و ۴۴اثر ثبت شده میراث فرهنگی دارد که همه این ها از نشانه های سرمایه های فرهنگی است.
شایان ذکر است در ابتدای این جلسه  سالن اجتماعات  فرمانداری  تایباد افتتاح گردید.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image