ContentImages_147201

به گزارش ایران نیوزآنلاین به نقل از  روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ علی رضا رشیدیان در این مراسم ضمن تبریک پیشاپیش دهه ی مبارک فجر و گرامیداشت یاد و نام شهیدان و امام شهدا، اظهار داشت: باید از فرصت این ایام برای انتقال واقعیت های تاریخ انقلاب اسلامی به نسل جوان استفاده کنیم.
وی با تاکید بر لزوم برگزاری هر چه با شکوهتر ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر، در عین رعایت شئونات مذهبی به دلیل تقارن با شهادت حضرت زهرا (س)، افزود: تبیین ارزش های دینی و مبانی انقلاب اسلامی که حاصل خون شهیدان است؛ از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی از دهه ی فجر به عنوان نمادی برای ظهور و بروز اتحاد، انسجام و وحدت ملی تحت زعامت مقام معظم رهبری یاد کرد.
رشیدیان گفت: این دهه یادآور تلاش ها و از خودگذشتگی ملتی است که برای تحقق ارزش های بنیادین اعتقادی و ملی جان فشانی کردند.
وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح در شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: بزرگترین افتخار قوای مسلح  این است که مقام معظم رهبری، فرماندهی آن را برعهده دارند.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ایمان و وحدت کلمه تحت رهبری های امام راحل (ره) باعث شکل گیری و رویش نهال انقلاب اسلامی شد.
رشیدیان رمز تداوم انقلاب اسلامی و اقتدار نظام را همین ایمان و وحدت در سایه ی عمل به منویات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) دانست و تاکید کرد: فرهنگ جهادی و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر عوامل استمرار مقتدرانه ی این حرکت مردمی است.
وی اظهار داشت: همین روحیه باعث شده تا قوای مسلح در عرصه های بین المللی و فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور، حضوری موثر و مقتدرانه داشته باشند به گونه ای که دیگر قدرت های بزرگ جهان نمی توانند نیروهای ما را نادیده بگیرند.
استاندار خراسان رضوی بر لزوم تجهیز نیروهای مسلح به علوم و فنون روز در راستای خودکفایی هر چه بیشتر تاکید کرد و گفت: علی رغم شرایط غیر پایدار در کشورهای همسایه، امنیت مرزهای کشور و استان به دلیل اشراف اطلاعاتی و هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی، مثال زدنی است که این روند همچنان باید استمرار یابد و تقویت شود.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image