13951027001355_Test_PhotoH

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی دوشنبه یازدهم آبان ماه در دیدار با ائمه جماعات و مسؤولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه‌های پیام نور کل کشور که در دفتر امام جمعه برگزار شد، با بیان اینکه در این چند روزی که در مشهد هستید، بیش از تمام بهره‌برداری‌های علمی و تحقیقاتی باید از انفاس قدسیه امام هشتم(ع) استفاده کنید، اظهار داشت: همه ائمه نور واحد هستند اما هر امامی خصوصیتی مخصوص به خود دارد و خصوصیت خاص امام هشتم رئوف بودن ایشان است و از  مصادیق آن، این است که افرادی که در تبلیغ و سخن و منطق هستند، اگر به ایشان متوسل شوند، از توفیقات خاصه‌ای برخوردار خواهند شد.

امام جمعه مشهد با اشاره به خاطرات خود در تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: من طلبه‌ای هستم که در عالم طلبگی دانشگاهی راه انداختم که موفق‌ترین دانشگاه کشور است و بدنه کارگزاری سیاسی و فرهنگی کشور را شکل داده است اما قبل از آن، تمام تلاش پهلوی این بود که دانشگاه و حوزه با هم رابطه نداشته باشد و رضاخان دانشگاه را در رقابت با حوزه راه انداخت.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه جوهره طلبه دو سرمایه است، خاطر نشان کرد: سرمایه اول اخلاص و نوکری آقا امام زمان(عج) در هر فضایی است که همواره باید یادش باشد و سرمایه دوم اینکه جز خدا هیچ چیز را نبیند و فقط امام زمان(عج) و خدا را ببیند و اگر این دو سرمایه را داشت، کاری نیست که در دنیا برای او انجام نشود.

وی ادامه داد: یک روز اقتضا می‌کند در مقابل جریان سیاسی سینه چاک بایستیم حتی آبرو و حیثیت خود را در میان بگذاریم اما نباید به خاطر موقعیت کاری تکلیف را انجام ندهیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اگر در فضای دانشگاه یادتان برود که طلبه هستید، از ذلیل‌ترین آدم‌ها می‌شوید، گفت: طلبه یعنی نوکر ارباب بودن و نباید هیچ‌کجا و در هیچ موقعیتی نوکری آقا را فراموش کنیم و نه ژست خود و نه چهره زندگی را عوض کنیم.

علم‌الهدی با بیان اینکه ژست طلبگی نباید به هم بخورد، افزود: نباید فضاها ما را بگیرد که اگر کنار اساتید دانشگاه هستیم خود را به‌عنوان آخوند آکادمیک بشناسیم و تفاوت را احساس کنیم.

وی ادامه داد: باید در دانشگاه مدیریت دینی کنیم و اگر موفق نشویم که دانشگاه از نظر مدیریت دینی تحت حاکمیت ارزش‌های دینی قرار گیرد، رسالت خود را انجام نداده‌ایم.

امام جمعه مشهد پایگاه دشمن در جنگ نرم را دانشگاه دانست و تصریح کرد: بهترین منشأ نفوذ دانشگاه است و در واقع رأس جامعه ما دانشگاه است و اگر شما نتوانید آن را تحت تأثیر ارزش‌های دینی قرار دهید، شما در مدیریت دینی خود موفق نیستید و در نوکری آقا کم آوردید.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image