139501191755352187469664

به گزارش ایران نیوزآنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ارائه چهارمین گزارش برجامی وزارت امور خارجه به مجلس، اظهار کرد: وزارت خارجه ۲۷ دی این گزارش را به مجلس تقدیم می‌کند.

وی درباره بررسی نحوه اجرای برجام، افزود: گفت: گزارش‌های ۳ ماهه، سوم و چهارم وزارت خارجه درباره نحوه اجرای برجام مبنای بررسی نحوه اجرای آن از سوی کمیسیون امنیت ملی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: مقرر شده در راستای تهیه گزارش نهایی کمیسیون امنیت ملی مجلس از روند اجرای برجام، ضمن بازدید از تأسیسات و سایت‌های هسته‌ای کشور، نشست‌هایی را با متخصصان در این حوزه داشته باشیم.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه گزارش نهایی کمیسیون امینت ملی مجلس درباره نحوه اجرای برجام می‌بایست ابتدا در این کمیسیون تصویب شود،گفت: پس از تصویب این گزارش در کمیسیون امنیت، این گزارش به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه می‌شود.

وزارت امور خارجه تا کنون ۳ گزارش سه ماهه از نحوه اجرای برجام را تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی کرده است.

برجام که تیرماه ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی ایران و ۶ کشور به ۱+۵ توافق گردید، پس از تأیید توسط شورای عالی امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و نهایتاً مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۴ به مرحله اجرایی شدن رسید.

پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای، نمایندگان مجلس با تصویب قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، وزارت امور خارجه را موظف کردند که هر ۳ ماه یک بار گزارشی از نحوه اجرای برجام و میزان پایبندی طرف‌های مقابل به این توافق را به نمایندگلن مجلس ارائه دهد.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image