photo_2016-11-28_23-32-54-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دوشنبه هشتم آذر ماه همزمان با ایام سوگواری آخر ماه صفر، سید جواد اشکذری در حاشیه برپایی خیمه «منزل‌گاه هنر» که به همت هنرمندان تئاتر مشهد برپا شده است در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری گفت: پیگیر این هستیم که خیمه «منزل گاه هنر» را به‌عنوان سنتی انسانی ثبت کنیم تا در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.
وی برپایی خیمه «منزل گاه هنر» را حرکت خودجوش هنرمندان تئاتر خواند و اضافه کرد: این خیمه متعلق به هنرمندان است که وابسته به هیچ جایی نیستند و تاکنون کارهای عام‌المنفعه بسیاری کرده‌اند.
اشکذری ادامه داد: تئاتر همواره به فکر مسائل انسانی در جامعه بوده است.
اشکذری اضافه کرد: این خیمه، خود بیانیه‌ای برای کسانی است که فکر می‌کنند هنرمندان تئاتر و سینما از مسائل خیریه و انسانی دور هستند.
وی استقبال زوار را از خیمه خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: اینکه مردم خیلی از چهره‌های تلویزیونی و آشنا را در حال خدمت به زوار دیدند؛ برایشان جالب بود که حتی امروز شخص مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان نیز از زائرین استقبال کرده و از آنان پذیرایی کردند.
سید جواد اشکذری در پایان خدمت در این خیمه را منحصر به هنرمندان تئاتر ندانست و عنوان داشت: بچه‌های تئاتر، بانی این اتفاق خیر بودند و همان‌طور که از اسم این خیمه پیداست، اینجا منزل گاه هنر است و همه اهالی هنر و مردم می‌توانند در آن خدمت کنند.

هنرمندان خود، لوگوی خیمه «منزل گاه هنر» هستند
میثم نویریان طراح صحنه تئاتر و مدرس دانشگاه در ادامه این مصاحبه با بیان اینکه خیمه «منزلگاه هنر» به همت فعالین تئاتر مشهد راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: این خیمه به همت بچه‌های تئاتر و با کمک ارگان‌های متفاوتی برپاشد؛ البته شرط ما استفاده نکردن از لوگوی هیچ ارگانی در خیمه بود؛ چراکه بنا بود خود هنرمندان، لوگوی این اتفاق باشند.
وی با بیان اینکه هنرمندان خیر فراوانی، در برپایی خیمه و خدمت به زوار کمک کرده‌اند، ادامه داد: لوازمی که ما طبق برنامه‌ریزی‌ها برای خیمه، تدارک دیده بودیم به دلیل استقبال زوار، همان روز اول به اتمام رسید؛ که البته خیرین بسیاری در ادامه ما را همراهی کردند.
نویریان با اشاره به فعالیت‌های خیرین هنرمند تئاتر، با عنوان «نهال»، گفت: پیش از این هنرمندان تئاتر کارهای خیر زیادی، همچون انداختن سفره برای ایتام و کمک به هنرمندانی که گرفتار مسائل مالی یا پزشکی بودن انجام داده‌اند؛ این‌گونه فعالیت‌ها به فراخور توانایی هنرمندان این دیار، همواره انجام می‌گرفته است.
وی برنامه خیرین هنرمندان تئاتر را در مناسبت‌های مذهبی خوب ارزیابی کرد و عنوان داشت: از برنامه‌های ثابت خیرین هنرمند، در ماه رمضان سفره مخصوص ایتام و در شهادت امام رضا علیه‌السلام خیمه «منزل گاه هنر» است.
نویریان در ادامه و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اجراهای تئاترهای آیینی برای زائرین، اظهار داشت: پیش‌بینی ما خدمت به زائرین از روز رحلت پیامبر اکرم تا روز شهادت امام رضا (ع) است؛ البته در روز شهادت این امام رئوف، برنامه‌های تعزیه، نمایشنامه خوانی و نقالی را با حضور هنرمندان خواهیم داشت.
وی با اشاره به فضاسازی خیمه منزل گاه هنر با تصاویر هنرمندان فقید تئاتر مشهد، گفت: تصمیم گرفتیم از تصاویر هشت هنرمند تئاتر مشهد، در فضاسازی خیمه استفاده کنیم که چهار تصویر متعلق به هنرمندان فقید تئاتر مشهد؛ استاد انوشیروان ارجمند، استاد رضا کمال علوی، شهید مسعود سهیلی و مرحوم رضا رضا پور و چهار تصویر دیگر نیز در تجلیل از استادان رضا صابری، دکتر لطفی، حسین طاهری و تیمور قهرمان که در قدردانی از این عزیزان بود.
نویریان با بیان اینکه هنرمند از جامعه جدا نیست تصریح کرد: همه دوستان هنرمند ما در چنین مجموعه‌های مذهبی حضور دارند که این نشان‌دهنده صبغه مذهبی هنرمندان این دیار و ارادت به امام رضا (ع) است.
میثم نویریان در پایان استقبال زائرین از خیمه منزل گاه هنر را خوب ارزیابی کرد و اضافه کرد: مردم از اینکه از هنرمندان فقید یاد کردیم و از اساتید حی و حاضر تجلیل کردیم استقبال کردند و حتی برای مثال زائری با دیدن تصویر استاد رضا رضاپور از ما خواست تا صدای استاد را در خیمه پخش کنیم.
لازم به ذکر است این خیمه از  زمان رحلت رسول اکرم تا شهادت امام رضا به مدت سه روز برپا خواهد بود.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۱

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image