mght8616-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پنجشنبه چهارم آذرماه، همایشی با عنوان «امنیت زنان، صلح و آبادانی جهان» با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و عباس شیخ‌الاسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی برگزار شد.
در این همایش که به همت کانون زنان حقوقدان سورا برگزار گردید، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: ما با کانون وکلای دادگستری جهت بهره‌مند سازی زنان از مشاوره حقوقی رایگان تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رساندیم.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بابیان اینکه موضوع امنیت زنان با صلح و آبادانی جهان رابطه و نسبت دارد گفت: در سراسر جهان اشکال متعدد خشونت نسبت به زنان که گروهی آسیب‌پذیر هستند اعمال می‌شود.
وی بابیان اینکه این خشونت‌ها شامل خشونت جسمی، جنسی، روحی، روانی، اقتصادی است یادآور شد: اخیراً خشونت مجازی هم جای خود را بازکرده است و به‌عنوان یک خشونت نوظهور قلمداد می‌شود.
مولاوردی ابراز کرد: موضوع و شعاری که امسال توسط دبیر کل سازمان ملل برای روز جهانی «منع خشونت علیه زنان» انتخاب‌شده است «اعتبارات مالی برای پایان‌دهی به خشونت علیه زنان را افزایش دهید» می‌باشد.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بیان نمود: دبیر کل سازمان ملل ابتکاری انجام داده است و ۲۵ هرماه به‌عنوان روز مقابله با خشونت علیه زنان نام‌گذاری شده است.

جامعه به کرامت نمی‌رسد مگر اینکه زن در آن کرامت داشته باشد
پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جامعه به کرامت نمی‌رسد مگر اینکه زن در آن کرامت داشته باشد.
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه همه باید تلاش کنیم خشونت را در جامعه کاهش دهیم تصریح کرد: وقتی خشونت علیه زنان اِعمال می‌شود امنیت تهدید می‌شود و تبع آن سلامت هم تهدید می‌شود و تهدید شدن سلامت باعث تحمیل شدن هزینه به جامعه می‌شود.
عضو کارگروه زنان روستایی، عشایر و مناطق محروم معاونت زنان رئیس‌جمهور ابراز کرد: هدف ما از کاستن خشونت در جامعه، داشتن جامعه سالم و پویا است.
سلحشوری یادآور شد: خشونت مختص آسیایی‌ها نیست بلکه در تمام جهان گسترده است و حتی در کشورهایی که ادعای پیشرفته بودن دارند، وجود دارد، اما می‌شود با تلاش، کوشش، همت و آگاهی در جهت کاهش خشونت گام برداشت.

ارتقای حقوق زنان باعث ارتقای حقوق مردان هم می‌شود
عباس شیخ‌الاسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بابیان اینکه امیدوارم در جامعه ما حقوق زنان رشد کند و ارتقاء یابد اظهار داشت: ارتقای حقوق زنان باعث ارتقای حقوق مردان هم می‌شود، زیرا زنان مادرانی هستند که فرزندان دختر و پسر را تربیت می‌کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: امیدوارم ما بتوانیم آزادی اندیشه، آزادی تفکر و آزادی بیان را نیز ارتقا دهیم.
در پایان عباس شیخ‌الاسلامی خاطرنشان کرد: ما باید از ظرفیت‌های قانونی که در کشورمان وجود دارد استفاده نماییم، همچنین جلساتی را در حوزه و دانشگاه برگزار کنیم تا مبانی فقهی،حقوقی لوایحی که در حال مطرح‌شدن در دولت است را تقویت کنیم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۳
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image