eqbal-re-conf-1-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید ایمان پیش بین در این همایش که در محل سالن همایش های موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد برگزار شد گفت: ماهیت موضوعی مدیریت کربن از مواردی است که در صورت بی توجهی از سوی نهادهای ذی‌ربط خسارات جبران ناپذیری را برای جامعه به همراه خواهد داشت.
وی هدف از برگزاری این سمینار پژوهشی را آشنایی مسئولین و کارشناسان استان با خطرات جدی زیست محیطی در این حوزه خطیر عنوان کرد.
در ادامه این جلسه، محمدصادق یوسف زادگان پژوهشگر برتر حوزه مدیریت کربن به بیان نکاتی چند پیرامون اثر گلخانه‌ای و علل افزایش گازهای گلخانه‌ای، پیامدهای حاصله و ارتباط آن با رشد‌اقتصادی و مصرف انرژی کشور‌ها پرداخت.
در این سمینار نرم‌افزار شبیه‌سازی C-ROADS که یکی از معتبرترین نرم‌افزارهای مرتبط در زمینه شبیه‌سازی تصمیمات و تعهدات متخذه کشورها جهت ارئه در اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد به حساب می آید معرفی شد.
همچنین شرکت‌کنندگان این سمینار در قالب ۶ گروه کارشناسی اقدامات و فعالیتهای کشورهایی همچون آمریکا، چین، هند و اتحادیه اروپا و سایر کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته را با رویکرد مدیریت کربن از منظر میزان سال حداکثر انتشار، سال شروع کاهش، درصد کاهش سالانه، مشارکت در مقابله با تخریب جنگل‌ها و جنگل‌کاری مورد بررسی قرار دادند.
گفتنی است؛ در پایان این همایش مباحث سیاستگذاری و اقدامات پایش و کنترلی مورد نیاز جهت پیاده سازی مدیریت کربن برای سازمانها و صاحبان صنایع کوچک و بزرگ تبیین شد.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image