img19580798-300x200-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین به نقل از فارس؛ مرتضی محمد پور دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی اظهار داشت: علی‌رغم ادعای دولت و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر راه‌اندازی سیستم اتوماتیک و کنترل هوشمند حمل‌ونقل ریلی جهت حذف خطای انسانی بازهم فاجعه‌ای دردناک با کشته شدن ۴۴ نفر از هم‌وطنانمان به وقوع پیوست و این لاف در غریبی دولت بار دیگر نمود پیدا کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مشهد مقدس پایتخت معنوی ایران اسلامی است و سال آینده به‌عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام معرفی می‌شود، این وضعیت سیستم حمل‌ونقل ریلی تأسف‌بار است و این مطالبه جدی از مسؤولان دولت مطرح‌شده که هر چه سریع‌تر این اوضاع را سر و سامان دهند.
محمدپور با بیان اینکه وزیر راه باید در این فاجعه دردناک پاسخگو باشد، افزود: حمل‌ونقل ریلی بعد از ناوگان جاده‌ای به‌عنوان دومین سیستم پرتردد کشور بخصوص در مسیرهای مواصلاتی به مشهد مقدس از اهمیت خاصی بشمار می‌رود و اکنون به‌عنوان بیماری است که باید مداوا شود.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی از وزیر راه و شهرسازی مبنی بر عدم تحرک بخشی به ناوگان ریلی کشور انتقاد کرد و بیان داشت: درحالی‌که ناوگان ریلی کشور یکی از پرترددترین سیستم‌های حمل‌ونقل را به عهده دارد متأسفانه دولت و وزارت راه و شهرسازی همه تلاش خود را در استفاده از موضوع برجام معطوف به خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس کرده که برای ۲درصد از جامعه و آن‌هم مرفهان بی‌درد مطلوب است، هرچند که این موضوع هم به ثمر ننشسته و قرار است به هواپیمای باری تغییر کند.
محمدپور از سخنان وزیر راه و معاون رئیس‌جمهور انتقاد کرد و گفت: این فاجعه را با صدقه دادن برای رفع بلاهای ماه صفر توجیه می‌کند کما اینکه ناکارآمدی دولت با این نسخه پیچیدن‌ها و صدقه دادن رفع نمی‌شود و باید مشکلات ریشه‌یابی و برطرف گردد.
وی افزود: آقای آخوندی به‌جای عذرخواهی از مردم و بررسی دلایل نقص فنی در مصاحبه با صداوسیما بیمه مسافران را مطرح می‌کند و حال باید پرسید که اگر بستگان درجه‌یک شما در این فاجعه دردناک از بین می‌رفتند بازهم این مطلب را بیان می‌کردید؟
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی در خصوص استیضاح وزیر راه گفت: این استیضاح باید قبل‌تر از این‌ها انجام می‌شد و اکنون هم وزیر بیشترین تمایل را به استیضاح و برکناری برای فرار از این فاجعه دردناک را دارد اما آخوندی باید بماند و به مردم و کسانی که در این فاجعه بستگان خود را از دست دادند پاسخ بدهد.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image