dscn6228-copy

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ شنبه ششم آذرماه، سردار بهمن امیری مقدم، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی در نشست خبری که به مناسبت دهه آخرماه صفر در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزارشده بود اظهار کرد: امسال در ایام دهه آخرماه صفر از هفتصد نفر پلیس افتخاری برای کنترل و حفظ امنیت اطراف حرم مطهر استفاده خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: از ساعت شش صبح یکشنبه هفتم آذرماه تردد کلیه وسایل نقلیه اعم از موتورسیکلت، کامیون، ماشین‌های شخصی، در مسیر جاده قدیم نیشابور به مشهد ممنوع خواهد بود. پیش‌بینی می‌کنیم این محدودیت تا ساعت ۱۴ چهارشنبه دهم آذرماه ادامه داشته باشد.
امیری مقدم با اعلام اینکه مسیر آزادراه شهید شوشتری جایگزین جاده قدیم نیشابور خواهد بود، افزود: تردد در آزادراه شهید شوشتری برای خودروها امکان‌پذیر است. همچنین مسیر ملک‌آباد از عصر چهارشنبه یک‌طرفه خواهد شد و تنها وسایل نقلیه و موتورسیکلت می‌توانند از این جاده خارج شوند.
وی با بیان اینکه بیشتر زائران پیش از غروب آفتاب چهارشنبه دهم آذرماه از مشهد خارج می‌شوند، افزود: ممکن است شاهد تصادفات زنجیره‌ای در مسیرهای خروجی باشیم و به منظور جلوگیری از این امر کاروان‌های خودروهای سواری در صف‌های دو کیلومتری به همراه خودروهای پلیس که آنان را تا پایان مسیر همراهی می‌کنند، تردد خواهند کرد و در هر ۲/۵ کیلومتر یک خودرو‌بر آماده شده است.

امیری مقدم محدودیت‌ها را به منظور ایمنی هرچه بیشتر زائران عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در اواخر هفته حدود ۵ هزار دستگاه اتوبوس مسافربری از مسیرهای خروجی مشهد به سمت سایر استان‌ها و شهرستان‌ها حرکت کنند که در روزهای عادی این آمار حدود هزار تا هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس است.
فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد میزان جابه‌جایی‌ها از محل پایانه امام رضا (ع) خواهد بود، خاطرنشان کرد: پایانه معراج به سمت محور قوچان و پایانه راه ابریشم به سمت سرخس نیز زائران را جابه‌جا می‌کنند.
وی با اشاره به قانون‌شکنی‌های سال‌های گذشته هیئات و کاروان‌های پیاده بیان داشت: مسئولان کاروان‌های پیاده قبل از خروج زائرانی که با پای پیاده به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) مشرف شدند وسیله ایاب و ذهاب مناسب را درنظربگیرند. در غیر این صورت نیروی انتظامی از تردد خودروهای سنگین حامل مسافر می‌کنند جلوگیری خواهد کرد.
امیری مقدم در پایان یاد آورشد: هیچ ارگان به‌جز سازمان صداوسیما اجازه فیلم‌برداری چه به‌صورت زمینی و چه هوایی را ندارد. امسال هیچ مجوزی برای فعالیت و فیلم‌برداری هوایی جز برای صداوسیما، صادر نشده است.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۶۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image