dsc_5238-as-smart-object-1-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پنج‌شنبه چهارم آذرماه، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در نشست تخصصی بررسی راهکارهای تأمین امنیت زنان که به همت کانون زنان حقوقدان سورا برگزار گردید، اظهار کرد: کسی خیال نکند با تصویب لایحه حمایت از زنان، همه مشکلات زنان در کشور برطرف و همه‌چیز گل‌وبلبل می‌شود.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: معاونت رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده هیچ‌گاه از تلاش برای کاهش مشکلات زنان در جامعه منتظر تصویب لایحه حمایت از حقوق خانواده نمانده است و اعتقاد دارد همه‌ی مشکلات با تصویب لایحه حل نمی‌شود.
وی افزود: راحل معضل خشونت علیه زنان در هر کشوری متناسب با آداب، مذهب، تاریخ و مسائل از این قبیل است و در هر کشوری با توجه به این فاکتورها باید در پی نسخه شفابخش آن باشیم.
مولاوردی در ادامه گفت: بنابراین ما نمی‌توانیم از راه‌حل کشورهای اروپایی و یا سایر کشورها برای حل این معضل استفاده کنیم.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده بیان نمود: برای اینکه ما بتوانیم قانون کارآمدتری نسبت به حمایت از زنان در جامعه به وجود آوریم، تنها کانال قانون هدفمند نخواهد بود، زیرا باید همزمان با آن، فرهنگ، آموزش، تدابیر حمایتی و حفاظتی تغییر کند.
وی با اشاره به همکاری با معاونت پیش‌گیری از وقوع جرم قوه قضاییه درسروسامان دادن به وضعیت حقوق زنان و دختران بیان داشت: برنامه‌های ما در دولت یازدهم مبارزه با ازدواج زود هنگام دختران در برخی از نقاط کشور است.

پیشنهاد ما برای برخورداری نسبی فرزندان اتباع خارجی از حقوق شهروندی صدور کارت هویت است
مولاوردی خاطرنشان کرد: امنیت فقط خطر جنگ نیست، زیرا انواع و اقسام شاخصه‌های متفاوتی دارد.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به طرح تعیین وضعیت فرزندانی که با ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی متولد می‌شوند گفت: این طرح پس‌ازاینکه در سال ۱۳۸۵ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد، به دلیل بار مالی زیاد توسط شورای نگهبان رد شد.
وی افزود: ازآنجایی‌که به دلیل مباحث امنیتی و سیاسی پذیرش اتباع خارجی و صدور شناسنامه در حال حاضر امکان‌پذیر نیست، پیشنهاد ما برای برخورداری نسبی فرزندان اتباع خارجی از حقوق شهروندی صدور کارت هویت است.

طرح کارت هویت در دولت گذشته شکست‌خورده است
رضا شیران خراسانی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با اجرای طرح صدور کارت هویت گفت: بجای صادر کردن کارت هویت باید به دنبال رفع محدودیت‌های صدور شناسنامه در ابعاد وسیع‌تر باشیم، زیرا اجرای طرح کارت هویت در دولت گذشته شکست‌خورده است.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اجرای طرح هرات در سال ۱۳۸۶ به بررسی وضعیت زنان ایرانی در افغانستان پرداخته شد که در مدت‌زمان یک ماه ۴۰۰ زن ایرانی شناسایی شد که در وضعیت بحرانی در کشور افغانستان زندگی می‌کردند و هیچ‌یک هویت مشخصی نداشتند.
در پایان رضا شیران خراسانی گفت: با بررسی‌هایی که صورت گرفت معلوم شد بیشتر آن‌ها دخترانی بودند که از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی یا توسط خانواده‌ها و یا سایر افراد به افغانی‌ها فروخته‌شده بودند.

کد خبرنگار:۹۵۰۱۱۶۶
کدعکاس:۹۵۰۲۳۱۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image