photo_2016-11-27_08-02-13-copy-copy

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ پنجشنبه پنجم آذر ماه، سید صولت مرتضوی درهمایش «فرهنگ میزبانی» ویژه خادمان افتخاری رضوی که در تالار شهر برگزار شد،  اظهار کرد: امروز که امت اسلامی گرفتار موضوع خطرناک تحجر و تهتک شده است؛ برای رهایی از این مظالم و زدودن پیرایه از اسلام ناب، باید به دو مقوله یکتاپرستی و مبارزه سیاسی توجه کنند.
شهردار مشهد گفت: امسال و سال گذشته توانستیم به بخشی از زائران اربعین حسینی در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین خدمت‌رسانی کنیم و باید گفت حرکت اربعین با حرکت دهه پایانی ماه صفر در مشهد تکمیل می‌شود.
مرتضوی با بیان اینکه پیاده روی اربعین که هرسال، با شکوه تر از سال قبل برگزار می‌شود؛ خروجی اسلام ناب محمدی است، ابراز داشت: یکی از فلسفه‌های بعثت انبیاء و به عبارتی فلسفه خلقت بشریت، در دو هدف هدایت بشر به سوی خداوند رحمان و اجتناب از طاغوت است.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه چندسالی است دشمن با شمشیری دولب هجوم آورده است، تصریح کرد: دشمن برآن است تا چهره اسلام ناب را که چهره‌ای توام با عطوفت، عدالت، ولایت محوری و اتحاد و انسجام است را به چهره‌ای کریح و زشت تبدیل کند.
وی تصریح کرد: در سوی دیگر لبه شمشیر که مزین به تهاجم فرهنگی، اعتبار زدایی و مشروعیت زدایی از اهل بیت (ع) و بزرگان دین است؛ هدف شوم آن‌ها، سست کردن ایمان مسلمین و ایجاد تفرقه است.
مرتضوی با بیان اینکه جمع شدن، ذیل خیمه اهل بیت (ع) تنها نسخه شفابخش برای مبارزه با پدیده تحجر، پرده دری و عفت زدایی است، اظهار داشت: شرط ولایت پذیری، پذیرش ائمه اطهار به خصوص امام هشتم (ع) است.
سید صولت مرتضوی در پایان با بیان اینکه به برکت بیداری اسلامی و با به وابسته بن بست رسیدن تمامی اهدام شوم دشمن، امروز تفکر اسلام ناب در جهان خودنمایی می‌کند، خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که نسخه توطئه گر استکبار جهانی بر ملأ گشت و مسلمانان به این نتیجه رسیدن که تفاوتی بین رژیم صهیونیسم، داعش، آل سعود و آل یهود وجود ندارد.

ما باید مشهد را الگویی در مهمان نوازی برای زائران بسازیم
وحید جلیلی، معاون فرهنگی – اجتماعی شهرداری مشهد اظهار کرد: شیعه کسی است که در ارادت و تبعیت از اهل بیت (ع)، انسان کاملی شود و آنگاه محبوب خلق است؛ اربعین امسال مملو از این گونه انسان‌ها بود.
معاون فرهنگی – اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه خدمت به زوار امام رضا (ع) کمتر از اربعین نیست، تصریح کرد: ما باید مشهد را الگویی در مهمان نوازی برای زائران بسازیم که زبانزد هموطنان ما شود.
وی با تاکید براینکه انسان رشد یافته، انسانی است که در خودش احساس نیاز و کمک به مردم می‌کند، خاطرنشان کرد: انسان رشد یافته در مکتب اسلام، فردی است که احساس نیاز به کار خیر داشته باشد و بخشی از وجود و مال خود را در این راه هزینه کند.
جلیلی در ادامه با اشاره به اینکه دو نگاه اجتماعی، در شهرداری مشهد دیده می‌شود، اظهار کرد: یک نگاه، کمک به کسانی که نیاز به کمک دارند و نگاه دیگر اینکه، ایجاد زمینه برای کسانی که چه از نظر معنوی و مالی، آمادگی کمک به دیگران را دارند که این نگاه بهتری است.
مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با اشاره به اعلام آمادگی بیش از پنجاه هزار خادم افتخاری برای خدمت رسانی به زائرین، ابراز داشت: با چنین ظرفیتی که در بین مردم مهمان نواز مشهدی موج میزند، این توقع وجود دارد که مشهد به عنوان الگویی در خدمت رسانی به زائران بارگاه امام هشتم (ع) تبدیل شود.
در پایان وحید جلیلی تاکید کرد: روز شهادت امام رضا (ع) فارغ از جنبه معنوی و دینی، روز تولد مشهد – محل شهادت – است و زیبنده است که مردم مشهد، متوجه ریشه و اصالت شهر خود شوند.

 

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۵۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image