mght9030-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جمعه پنجم آذرماه حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذاکر در اولین شب از مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر که به همت سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی برگزار شد گفت: متأسفانه ما بعضی وقت‌ها از سبک‌رفتاری پیامبر (ص) غفلت می‌کنیم و این روش در لابه‌لای معارف ما خاک می‌خورد.
وی با اشاره به اینکه خداوند دو نوع نیاز را در وجود انسان قرار داده است تصریح کرد: برخی از نیازهای انسان فطری و برخی غیر فطری است.
حجت‌الاسلام ذاکر افزود: نیازهای فطری آن نیازهایی هستند که احتیاج به آموزش ندارد و خدا در ذات انسان قرار داده است اما نیازهای غیر فطری آن نیازهایی هستند که نیاز به آموزش و اکتساب دارد.
حجت‌الاسلام ذاکر با اشاره به اینکه درآیات و روایات آمده است که پرستش هم امری فطری است تأکید کرد: البته پرستش باید در مسیر درست قرار گیرد وگرنه ممکن است انسان اشیاء یا شیطان را بپرستد.
حجت‌الاسلام ذاکر بابیان اینکه انسان در زندگی نیاز به الگو دارد اظهار داشت: ممکن است فردی یک بازیگر، ورزشکار، روحانی و یا یک مداح را الگوی خود قرار دهد اما هیچ‌کدام از کسانی که ما در دنیا به دنبالشان می‌افتیم نمی‌توانند در همه زمینه‌ها الگو و اُسوه­ی خوبی برای ما باشند، به‌عنوان‌مثال ممکن است یک ورزشکار الگوی دینی مناسبی نباشد و یک روحانی الگوی ورزشی مناسبی نباشد.
وی اذعان کرد: متأسفانه امروزه بسیاری از افراد در سبک زندگی به بن‌بست رسیده‌اند زیرا از معارف نابی که وجود دارد مطلع نیستند.
حجت‌الاسلام ذاکر اظهار داشت: عده‌ای می‌گویند برخی افراد دین‌گریز یا دین‌ستیز شده‌اند و دیگر نمی‌شود کاری کرد.
وی بابیان اینکه دین‌گریزان و دین‌ستیزان امروزی از مردم زمان پیامبر (ص) بدتر نیستند تصریح کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که آن‌ها از مردم زمان پیامبر (ص) بدترند و این در حالی است که پیغمبر (ص) توانست آن‌ها را مسلمان کند و از آنان انسان‌های سالمی بسازد.
حجت‌الاسلام ذاکر بابیان اینکه مهم‌ترین عامل جذب افراد به اسلام خود پیغمبر (ص) بود خاطرنشان کرد: کسی که غیرت دینی دارد و دلش برای وضعیت فعلی جامعه می‌سوزد باید سیره پیامبر اکرم (ص) را مطالعه کند و ببیند که ایشان چه کرد که آن‌همه انسان را شیفته خودش کرد.
حجت‌الاسلام ذاکر اظهار داشت: متأسفانه ما بعضی وقت‌ها از سبک‌رفتاری پیامبر (ص) غفلت می‌کنیم و این روش در لابه‌لای معارف ما خاک می‌خورد.
حجت‌الاسلام ذاکر با اشاره به اینکه امروزه مردم به دنبال آرامش هستند ابراز کرد: کسی که معتاد شده علتش این بوده که آرامش را در اعتیاد دیده است و کسی که زیر علم امام حسین (ع) آمده است آرامش را در این دیده و آن را درک کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ما باید ابتدا خودمان این سبک‌رفتاری و محاسن را یاد بگیریم و به کار ببندیم و سپس به جامعه منتقل کنیم.
حجت‌الاسلام ذاکر در پایان اظهار داشت: قرآن می‌فرماید آرامش فقط در یک‌چیز است: الا به ذکر الله تطمئن القلوب.

کد خبرنگار و عکاس: ۹۴۰۱۱۴۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image