%d8%b3%d8%b3%d8%b3

به گزارش ایران نیوزآنلاین؛ جمعه پنجم آذرماه، امیر خدادادیان کارشناسی ارشد پژوهش و فلسفه هنر و دبیر اجرایی نمایشگاه گروهی عکس‌های موبایلی با عنوان «دوربینی که دوربین نیست» که در نگارخانه رادین برگزار شد، اظهار کرد: هنر زاییده دغدغه هنرمند است. در واقع آنچه که باعث خلق یک اثر هنری می‌شود دغدغه‌های یک هنرمند است.
خدادادیان با ابراز نگرانی از مفاهیم و قوانین امروزی، که بر هنر و بالاخص هنر عکاسی سایه افکنده است، گفت: هنرمند باید آزاد باشد اما این قوانین مانع خیره کنندگی و سیاق آزادی هنرمند می‌شود.
وی با اشاره به فاصله گرفتن آثار هنری از معنای حقیقی هنر اظهار داشت: برای مثال نمایشگاه‌های عکس موضوعی نمونه بارزی از محتوازدگی آثار هنری است.
دبیر اجرایی نمایشگاه نتیجه جزمی برخورد کردن با موضوع هنر و سکوت در مقابل جبر را با سخنی از والتر بنیامین تکمیل کرد و گفت: در دانشگاه‌های ما دیگر هنرمند تربیت نمی‌شود.
وی ادامه داد: اما اتفاقی که تکنولوژی به همراه خود دارد زمینه را برای هنرمند شدن همه فراهم می‌کند.
دبیر اجرایی نمایشگاه با ابراز خرسندی از همه‌گیر شدن دوربین‌ تلفن‌های همراه هوشمند، بیان داشت: این جبر تکنولوژی است که به زیبایی همه مخاطبان خود را به طور ناخودآگاه به هنرمند تبدیل می‌کند و این همان حقیقت هنر می باشد.
خدادادیان در پایان گفت: امیدوارم که این اتفاق از دید حرفه‌ای‌ترها وصنف عکاسان به معنای پایین آوردن سطح عکاسی انگاشته نشود و این فرهنگ‌سازی مورد حمایت قرار گیرد.
گفتنی است در این نمایشگاه گروهی عکس‌های موبایلی سعید آقایی، وحید محرمی، مجتبی بایگی و علیرضا عطایی در معرض دید عموم قرار گرفت. این نمایشگاه تا یازدهم آذرماه از ساعت ۱۷ الی ۲۲ پذیرای علاقه مندان است.

کد خبرنگار و عکاس: ۹۵۰۲۳۱۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image