_mg_9546-logo

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ پنج‌شنبه چهارم آذرماه، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده از پروژه اشتغال زنان آسیب‌دیده بازدید نمود.
شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه این بازدید اظهار داشت: ما امروز با جمع بزرگی که متشکل از رییس و اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تعدادی از وکلا و اعضای کارگروه امور زنان و خانواده این توفیق را پیدا کردیم تا در روزی که بانام منع خشونت علیه زنان نام گذاری شده از کارخانه زیتون آرشیا بازدید داشته باشیم.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد: بسیار خرسندم از این ظرفیت و کار خیری که اینجا ایجادشده است و امیدوارم بتوانیم در کل کشور چنین الگویی را پیاده کنیم.
وی افزود: گمان نمی‌کنم که در کشور چنین ایده‌ای که دکتر نبی برای اشتغال و استخدام در کارخانه گذاشته‌اند و آن داشتن سوء پیشینه است، تاکنون مشاهده و عملی شده باشد.
مولاوردی عنوان کرد: این اقدامات بسیار مهم و درحرکت‌ها و برنامه‌هایی که برای آسیب‌های اجتماعی با نگاه سلامت‌نگر داشته‌ایم می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

در پنج سال گذشته زنان سرپرست خانوار افزایش یافته اند
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: این اقدامات می‌تواند به رویکرد اجتماع‌محوری که اکنون در دستور کار حکومت برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود دارد کمک‌کننده باشد.
وی بابیان این‌که نرخ زنان سرپرست خانوار در پنج سال اخیر رشد داشته است، اظهار کرد: طبق سرشماری عمومی سال ۹۰ ما دو میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار داشته‌ایم که به نظر می‌رسد در این پنج سال رشد قابل‌توجهی را در این زمینه وجود داشته.
مولاوردی گفت: به دلایل مختلف مانند طلاق، سوانح جاده‌ای که در کشور نرخ بالایی دارد، بالا رفتن سن ازدواج و عوامل دیگر زنان سرپرست خانوار افزایش‌یافته‌اند و تجربه در دنیا ثابت کرده است که دنیا به‌تنهایی قادر نخواهد بود بار عظیم سلامت اجتماعی جامعه را به دوش بکشد.
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده بابیان این‌که بهبود وضعیت آسیب‌های اجتماعی در عالی‌ترین سطح، توجهات را به خود جلب کرده گفت: به نظر می‌رسد با تقسیم‌کار ملی که صورت گرفته و گزارش‌های شش‌ماهه‌ای که خدمت مقام معظم رهبری ارائه می‌شود، امیدوار هستیم با جلب مشارکت خیرین، مشارکت عمومی و نهادهای مدنی بتوانیم گام مؤثری برای کاهش آسیب‌ها برداریم.
در پایان شهیندخت مولاوردی اظهار داشت: نهادها نقش خود را ایفا می‌کنند اما باید برنامه مدون ملی داشته باشیم که تنها شامل دستگاه‌های اجرایی نباشد.

کد خبرنگار:۹۴۰۲۱۴۱
کد عکاس:۹۵۰۲۳۱۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image