photo_2016-11-25_15-32-55-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین، چهارشنبه سوم آذرماه رضا افضلی از اعضای انجمن داش آقا، در یکی دیگر از نشست‌های اهالی شعر و موسیقی که در کافه داش آقا واقع در کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: به‌جرأت می‌توان گفت در ابتدای خلقت شعر، شعر در قالب نثر سروده شده و زمانی که هنوز غزل و قصیده‌ای در میان نبوده، شعر نثر تبلور حس لطیف آدمی بوده است.
وی تصریح کرد: چرایی جذابیت و گیرایی شعر نو آنجاست که نیما یوشیج پدر شعر نو فلسفه شعر نو را حذف کلمات زائد نسبت به اشعار منظوم بیان می‌کند و تأکید بر آراستگی کلمات به‌سادگی و در عین تأثیرگذاری بیان می‌کند.
افضلی با اشاره به اشعار دکتر شفیعی کدکنی افزود: دکتر شفیعی کدکنی با کارنامه پرافتخارش در سرودن اشعار به‌راحتی یک شعر را می‌توانست به یک قصیده ۱۲۰ بیتی تبدیل کند.
عضو انجمن داش آقا بابیان اینکه ما اگر بخواهیم شعری نو را در قالب شعر منظوم بسراییم آن شعر حرام می‌شود، گفت: در جهان امروز شعر نو جایگاه خود را در قالب‌های شعری پیداکرده به‌گونه‌ای که شاهد اشعاری زیبا و تأثیرگذار از شاعران قدیمی و نسل جدید هستیم.
وی در پایان بابیان اینکه ما باید شعر سپید را به‌عنوان یک قالب بپذیریم خاطرنشان کرد: ما با این ادبیات کهن و شاعران برجسته‌ای که داشتیم امروز باید به شعر نو نگاه جدی داشته باشیم. چراکه اگر از عمق دل و از بن دندان حرفی برای گفتن داشته باشیم چه منثور و چه منظوم آن شعر است و از سرچشمه عواطف آدمی است.
در ادامه نشست اهالی شعر و موسیقی کافه داش آقا دوستداران عرصه شعر و ادبیات هرکدام شعری را برای حضار خواندند.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۵۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image