421226_orig-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ چهارشنبه سوم آذرماه، سرهنگ سید جواد کمالی رئیسبسیج هنرمندان استان خراسان رضوی، در سومین جلسه شورای عالی بسیج هنرمندان خراسان رضوی که در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: بسیج در همه اقشار تأثیرات شگرفی دارد. هنرمندان سرمایه‌های هنری هر کشوری محسوب می‌شوند و ما در استان هفت هزار بسیجی هنرمند داریم که باید قدر این سرمایه‌های هنری را بدانیم.
وی افزود: سلسله برنامه‌های ما پیرامون رهنمودهای فرهنگی، تحقق ارزش‌ها، استفاده از توانمندی اعضاء، توجه به نوآوری، آموزش، رشد و محرومیت‌زدایی، نگاه تولید محور، افزایش اعتماد میان هنرمندان و جذب حداکثری و تعامل با هنرمندان است.
کمالی بابیان اینکه ده سال از عمر بسیج هنرمندان در استان و کشور می‌گذرد، افزود: ما در این مدت ده انجمن در حوزه‌های سرود و موسیقی، خوشنویسی، تئاتر، ادبیات داستانی، شعر، انیمیشن، صنایع‌دستی و هنرهای نمایشی با رویکرد اشتغال‌زایی و کمک به اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل داده‌ایم.
رییس بسیج هنرمندان استان در پایان اظهار کرد: پیشنهاد تشکیل اتحادیه هنرمندان جهان اسلام را در کشور مطرح کرده و در حال پیگیری این موضوع هستیم، متأسفانه ما در مجتمع فرهنگی امام‌ رضا (ع) فضای کمی داریم و این مکان صرفاً جهت نیروی انسانی است.

بسیجی‌ها در جبهه‌ خط‌شکن بودند
در ادامه این جلسه ناصر نبی زاده معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بسیجی‌ها در جبهه‌ خط‌شکن بودند و خط یعنی آن امکاناتی که دشمن برای پیشرفت انقلابی فراهم کرده است و شکست خط در جبهه فقط با آگاهی و شناخت صورت ‌می‌گیرد.
وی ادامه داد: اکنون خطوطی پیش روی ما قرار دارد و انتظار ما از بسیجیان این است که این خطوط را شکسته تا جوانان با چشم‌ اندازهای گسترده‌تری روبه‌رو شوند.
ناصر نبی زاده بیان کرد: آنچه در حوزه سینما وجود دارد در منطقه و جهان قابل‌بررسی است و ما باید بیش از هر موضوعی به ظرفیت‌سازی و جذب حداکثری توجه کنیم و از حداکثر توان هنرمندان بسیجی استفاده نماییم.
نبی زاده در پایان با ارائه پیشنهاد تجلیل از شهدای شاخص هنرمند و انجام فعالیت در حوزه تئاتر و سرود، خواستار آن شد که تا پایان سال ۹۵ این دو امر مهم صورت گیرند.
گفتنی است در پایان این جلسه از کتاب “دامادی برای خوبان” اثر مریم عرفانیان که در رابطه با زندگی مشترک به سبک شهدا نوشته شده است رونمایی شد.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۵۲

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image